5 detí, ktoré svojim IQ prekonali aj Einsteina! Sú neuveriteľne nadané.

768

Určite ste aj vy zaregistrovali, že ak niekto chce o druhom človeku povedať, že je extrémne inteligentný, prirovná ho práve k Einsteinovi. Albert Einstein je totiž aj v súčasnosti uznávaný ako jeden z najväčších a najvplyvnejších fyzikov všetkých čias. Známy predovšetkým vďaka definovaniu teórie relativity. On sám si ale IQ test nikdy nerobil. Avšak na základe záznamov z jeho prác akademici odhadli jeho IQ na približne 160!

Einstein ale ani zďaleka nebol jediný génius, ktorý sa narodil. My by sme vám teda touto cestou radi predstavili deti, ktoré majú ešte vyššie IQ ako mal Einstein v dospelosti! Znie to neuveriteľne? Sami sa presvedčte.

Rishi Shiv Prasanna

Zdroj: google images

Rishi Shiv Prasanna je len osemročný génius z Bengaluru. Prečo génius? Pretože tomuto chlapcovi namerali neuveriteľné IQ 180! Ako sa toto jeho vysoké IQ prejavuje v praxi? Bez problémov zvláda kódovanie a dokonca sa stal jedným z najmladších vývojárov Android certifikovaných spoločnosťou Google. Len nedávno mu prezidentka Indie (presnejšie v roku 2023) udelila ocenenie za vývoj troch nových aplikácií.

Čo je pre tohto malého génia nesmierne dôležité? Sú to knihy – hovorí, že najviac vedomostí získal čítaním. “Keď študujete a hľadáte, dostanete odpovede na všetky vaše otázky. Ak nebudete 2 hodiny čítať knihu, ďalšie štyri hodiny budete “negramotný”.” Hlboká myšlienka, čo myslíte? V budúcnosti by údajne chcel byť vedcom a prispieť k zlepšeniu spoločnosti.

Yusuf Shah

Zdroj: google images

Yusuf Shah, v čase keď mu robili IQ test, chodil do šiestej triedy základnej školy. V IQ teste dosiahol skóre 162 (čo je stále viac ako mal Einstein alebo Hawking v dospelosti). A čo Yusufa baví najviac, v čom vyniká? Od útleho detstva je to hotový matematický kúzelník, takže snáď nikoho neprekvapí, že by v budúcnosti chcel študovať na Cambridge alebo Oxfordskej univerzite.

Barnaby Swinburne

Zdroj: google images

Barnaby Swinburne je chlapec z Bristolu, ktorý absolvoval IQ test vo svojich 12-tich rokoch. Ako sa ukázalo, predpoklady boli správne – Barnaby je naozaj uznávaný ako jedno z najinteligentnejších detí na svete. V teste získal nádherných 162 bodov!

Na základe rozhovoru s ním vieme povedať, že chlapec má rád matematiku, ale i chémiu, napriek tomu sa v budúcnosti plánuje stať programátorom. Zaujímavé je, že vo voľnom čase sa tiež rád venuje športu.

Adhara Perez

Zdroj: google images

Adhara sa dostala na titulky novín po tom, čo jej ako osemročnej zmerali IQ a výsledok dosiahol neuveriteľných 162. Vo veku 3 rokov jej diagnostikovali Aspergerov syndróm, ktorý je súčasťou ochorení autistického spektra. Kvôli tejto poruche má miestami problém s interakciou, hlavne v kolektíve. Smutné je, že sa jej preto spolužiaci v škole aj vysmievali. Údajne sa kvôli tomu nesmierne trápila, trpela depresiami a odmietala viac chodiť do školy. Jej mame však záleží na dcérinom vzdelaní, takže dostala individuálny vzdelávací plán vytvorený presne podľa jej potrieb.

Anala Beevers

Zdroj: google images

Anala Beevers má v súčasnosti 14 rokov, no IQ test jej robili v rekordne nízkom veku – keď mala len 4 roky. V tom čase v štandardizovanom teste dosiahla IQ 145! Už vo svojich 10 mesiacoch dokázala spoznať a ukazovať písmená abecedy, do 18.mesiaca poznala aj číslice (v angličtine a španielčine) a do 5. roku vedela pomenovať a ukázať každý štát v USA spolu s jeho hlavným mestom.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre