5 dôvodov, prečo je pre ženy oveľa lepšie a zdravšie, ak nenosia podprsenku

4860

Podprsenky existujú už od antického Grécka. Dnes bez nich mnoho žien ani nevyjde na ulicu, čo nie je žiadnym prekvapením, a to najmä u starších žien. Avšak, nie je žiadnym prekvapením, že život bez nich je oveľa prospešnejší a zdravší. A prečo? Nuž, tu je niekoľko dôvodov.

bra fotografia
Foto od jakcmac34

Váš krvný obeh sa zlepší

Všetky ženy chcú, aby ich oblečenie bolo pohodlné a podprsenky pevne držali prsia. A ak o tom premýšľate, podprsenky sú iba pevnými kúskami odevu, ktoré stláčajú prsné tkanivo. To všetko napätie a stláčanie môže stlačiť krvné cievy a brániť správnemu krvnému obehu, rovnako ako akýkoľvek iný kus tesného oblečenia.

Ak ale nebudete nosiť podprsenku, budete sa cítiť lepšie a krv bude prúdiť voľne, čím získate zdravšie vyzerajúce prsia a zlepšíte celkový prietok krvi v celom tele.

Budete mať lepší spánok

Niektoré ženy nosia podprsenku aj v noci. Tento zvyk je však nezdravý. Spôsobuje to zmätok tým, že narúša vaše cirkadiánne rytmy. V noci, keď idete spať si radšej dajte dole podprsenku a určite budete mať zdravší spánok.

Vaše prsia môžu byť väčšie

Najjednoduchší spôsob, ako získať plnšie prsia je úplné vynechanie podprsenky. Je to preto, že keď prsia visia prirodzene, núti to prsné svaly pracovať proti gravitácii. Takže hoci prsia v skutočnosti nerastú, spevnené svaly spôsobia, že vaša hruď bude pôsobiť plnšie.

Prsia budú silnejšie a pevnejšie

Profesorka Jean-Denis Rouillon z univerzity v Besançone strávila 15 rokov štúdiom anatómie žien. Podľa jej nálezov sa po roku prsia nositeliek podprsenky prehĺbili v priemere o 7 mm viac ako tým, ktorí ju nenosili. Podobné výsledky vykázali aj japonské štúdie.

Zdravšie prsia

Život bez podprsenky môže pomôcť zlepšiť zdravie vašej pokožky a svalov, pretože sa zlepšuje prietok krvi, napína sa svalový tonus, pot a špina už nie sú v pasci pod materiálmi podprsenky, ktoré nedýchajú. Pravidelné nosenie podprsenky môže tiež viesť k sfarbeniu pokožky alebo môže mať za následok nerovnomerný odtieň pokožky. Možný je tiež výskyt tmavých škvŕn na pokožke.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre