5 šikovných vecičiek, ktoré možno nepoznáš, ale zišli by sa ti

3479

Žijeme v modernej dobe, ktorá nám so sebou prináša množstvo možností. Smartphony, smart TV, a iné chytré vecičky, vďaka ktorým sme sa stali pohodlnými. V tomto článku nájdeš veci, ktoré možno nepoznáš ale zišli by sa tebe, či tvojim známym ako darček.

Inteligentné šporiace prasiatko

Prasiatko, prvý sporiaci účet každého dieťaťa, sa datuje po stáročia do raných peňažných bánk s otvorom v hornej časti. Za tie storočia sa toho veľa nezmenilo, okrem prevedenia, aby vyzerali ako prasiatka. Takže je načase, aby dostali technologickú liečbu.

Porkfolio od Wink si požičiava estetický vzhľad prasiatok, ktoré poznáš, pričom mu dodáva hravú polohu. Preto je otvor na mince na bruchu prasiatka. Spárovanie so sprievodnou aplikáciou Wink ti umožňuje sledovať, koľko peňazí si do nej vložil. Môžeš si stanoviť finančné ciele a zostaviť si „porkfolio“. Rozpozná mince ktoré do neho vložíš a jeho nos sa rozsvieti pri každom vklade. Na rozdiel od starých klasických šporiteľničiek ich však nebudeš musieť rozbiť, aby si sa dostal k svojim peniazom.

Najlepšie na tom je, že má vstavané pohybové senzory, ktoré spustia push notifikáciu na tvoj telefón vždy, keď sa pohne alebo prevráti, takže konečne môžeš prichytiť svojho súrodenca pri čine, keď sa pokúsi ťa okradnúť.

Screenshot 20221123 2257592 1
Zdroj: YouTube Screenshot

Šikovný budík 

Ak používaš budík na telefóne, je príliš jednoduché stlačiť tlačidlo odloženia alebo budík úplne vypnúť a zostať v posteli. Ak už chceš s týmto vypínaním budíka skončiť, možno tu je pre teba riešenie! Existuje množstvo inteligentných budíkov, ale koberec s budíkom Ruggie ponúka niečo, čo iné budíky nemajú: žiadne tlačidlo odloženia.

Pôsobivé reproduktory ťa prakticky prebúdzajú s 90 až 120 decibelmi zvuku a neprestanú, pokiaľ skutočne nevstaneš z postele. Ak ho chceš vypnúť, musíš vstať z postele a postaviť sa na koberec. Položením váhy na koberec sa spustí odpočítavanie, ktoré trvá 3 až 30 sekúnd. Ak predtým zostúpiš z koberca, aby si sa vrátili do postele, budík sa spustí znovu.

Screenshot 20221123 2259102
Zdroj: YouTube Screenshot

Kamera pre psov 

Furbo je druhým najlepším priateľom tvojho psa. Prostredníctvom neho ho môžeš sledovať a komunikovať s ním, keď nie si doma. Či už len chceš dávať pozor na svojho psa počas dňa alebo konečne zistiť, ako sa správa, keď sa nepozeráš, Furbo môže byť odpoveďou.

Môžeš ho použiť na sledovanie živých videí alebo nastavenie upozornení, ktoré ťa upozornia na aktivitu tvojho psa alebo nadmerné štekanie.

Zabudovaný reproduktor umožní rozprávať sa so psom a pripomenúť mu, že ho máš rád, aj keď nemôžete byť spolu. Je dokonca schopný rozdávať pochúťky tvojmu psovi, aby ho trochu povzbudil a odmenil za to, že je poslušný.

Screenshot 20221123 2308122
Zdroj: YouTube Screenshot

Kefka na zuby 

Zubná kefka môže byť niečo viac ako len kúsok plastu alebo dreva so štetinami na konci. Inteligentná zubná kefka využíva pripojenie Bluetooth a sprievodnú aplikáciu, ktorá ti poskytne prehľad o tvojich návykoch pri čistení zubov, aby si si medzi návštevami u zubára mohol udržiavať čo najzdravšie zuby. 

Po stiahnutí aplikácie z obchodu Apple Store alebo obchodu Google Play bude zubná kefka sledovať, ako často a ako dlho si čistíš zuby. Tiež ti oznámi ktoré si zuby si nečistíš dostatočne dobre. Po spárovaní s Amazon Alexou tiež nastaví pripomenutia, keď bude potrebné vymeniť hlavu zubnej kefky. 

Screenshot 20221123 2306262
Zdroj: YouTube Screenshot

Toto z teba spraví šéfkuchára!

Stať sa majstrom kuchárom si vyžaduje roky tréningu, praxe a trpezlivosti, aby si svojmu jedlu venoval potrebnú starostlivosť a pozornosť pri varení. So Sous Vide Anova stačí vložiť jedlo do vákuového vrecka a následné nechať variť na presné teploty počas dlhého časového obdobia vo vodnom kúpeli. 

Keď varíš jedlo bežným spôsobom, je to veľa práce a musíš ho sledovať. Tento varič urobí všetko za teba. Pomocou tlačidiel v hornej časti zariadenia alebo sprievodnej aplikácie môžeš nastaviť teplotu a čas varenia. Vyhrievací prvok z nehrdzavejúcej ocele môže cirkulovať až 8 litrov vody za minútu, pričom udržuje stabilnú teplotu po celú dobu varenia s presnosťou na jednu desatinu stupňa Celzia.

Screenshot 20221123 2302032
Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.