6 zákerných zbraní, ktoré neuveríte, že naozaj existujú

18219

Počas stáročí ľudskej existencie sme vynašli množstvo smrteľných zbraní, mnohé sú veľmi zákerné a sofistikované. Najväčší pokrok je vždy v čase vojny. Tento článok ale nebude o klasických zbraniach, aké poznáme.

Sovietske kamikaze psy

 

pixabay.com

Milovníci psov, teraz si radšej zakryte oči alebo preskočte na ďalší odstavec. Druhá svetová vojna nepriniesla nič dobré ani ľuďom ani psom. Sovietska armáda trénovala psy na to, aby za nich vykonávali najrôznejšie nebezpečné operácie. Nakoniec z nich urobili kamikadze bojovníkov. Pripevnili výbušninu na psa a vypustili ho medzi nemecké tanky. Všetci vieme, čo sa po výbuchu stalo so psom.

Madu

Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Táto zbraň pochádza z Indie a využívala sa v Staroveku. Na prvý pohľad pripomína čertov lietajúci tanier friesbee. V skutočnosti ide o štít na ochranu človeka s pripevnenými zbraňami po bokoch. Pri boji s týmto štítom sa bojovník držal pri zemi a kryl si celé telo štítom. Hneď, ako sa mu naskytla príležitosť, vyrazil vpred a ostrými čepeľami likvidoval nepriateľov.

Grécky oheň

Wikimedia Commons, public domain

Keď už sme pri tom Staroveku, ani Gréci sa nenechali zahanbiť. V tomto období často čelili útokom arabských lodí, a tak vymysleli zbraň, ktorá bola dokonale účinná na mori a pomohla Byzantským Grékom prežiť niekoľko storočí v bezpečí. Návod na zostrojenie zbrane bol tajný a dodnes sa nenašli žiadne záznamy o tom, ako fungovala. Vieme len to, že grécke lode boli vybavené zbraňou podobnou dnešnému plameňometu. Po použití zbrane sa nepriateľská loď rýchlo premenila na horiace väzenie.

Pištoľ v rúži

Wikimedia Commons, public domain

Podľa názvu by ste si mohli myslieť, že ide o rekvizitu z filmu o Jamesovi Bondovi. Pravdou je, že ide o veľmi účinnú zbraň, ktorá sa využívala počas Studenej vojny v druhej polovici 20. storočia. Vynašli ju sovietski agenti. Pomocou tohto smrteľného rúžu mohli nepozorovane prenášať zbraň z miesta na miesto a nikto ani netušil, že sú ozbrojení. Nevýhodou bolo, že v rúži bol iba jeden 4,5 milimetrový náboj a obeť musela stáť blízko, aby ju agent zabil. Medzi ľuďmi bola zbraň známa ako „bozk smrti”.

Netopieria bomba

Wikimedia Commons, public domain

Nie, nie je v tom žiadny Batman ani iný superhrdina, ale vláda Spojených štátov. Vedci vytvorili túto zbraň počas Druhej svetovej vojny a podobne ako Sovieti, v prípade kamikadze psov, využili na zabíjanie zvieratá. Do nádoby zatvorili množstvo netopierov s pripevnenými bombami a potom už len vypustili nádobu nad mestom. Testy preukázali, že keď sa bomby na netopieroch odpálili v správnom okamihu, mali enormný ničivý účink. Nakoniec vláda prestala sponzorovať tento projekt a všetky peniaze sústredili na vývoj nukleárnej bomby.

Bulharský dáždnik

Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 3.0, CC BY-SA 2.5, CC BY-SA 2.0, CC BY-SA 1.0

Aj túto zbraň by sme s kľudným svedomím mohli pripísať do inventáru Jamesa Bonda. Dáždnik bol vynálezom ruskej KGB a dokázal vystreliť guličku s obsahom ricínu. Keď sa guľka dostala do tela, nespôsobila zranenia ihneď, ale jed sa postupne uvoľnoval do tela zasiahnutej obete. Tá zomrela v priebehu niekoľkých dní.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre