Múzeum spodnej bielizne či kosačiek? Rozmanitosť sveta nás dokáže neustále prekvapovať, a to aj v oblasti múzeí. V tomto prípade sme sa pozreli na šesť unikátnych múzeí z rôznych kútov sveta, ktoré si nevedel že môžu vôbec existovať. Tak sa poď o tom presvedčiť.

Falologické Múzeum, Island

Nachádza sa v Reykjavíku na Islande a je jediným múzeom na svete zameraným na penisy a ich časti. Obsahuje viac ako 280 exemplárov z viac ako 90 druhov zvierat, vrátane veľrýb, tuleňov a dokonca aj človeka. Návštevníci môžu preskúmať rôzne výstavy múzea, vrátane steny penisov, časti o mytológii a histórii súvisiacej s penisom.

Zdroj: YouTube

Britské múzeum kosačiek, Anglicko

Nachádza sa v Southporte v Anglicku a je venované histórii a vývoju kosačiek na trávu. Múzeum má zbierku viac ako 300 zreštaurovaných strojov, od viktoriánskych ručných kosačiek po moderné stroje poháňané motorom.

Zdroj: YouTube

Múzeum vodovodnej vody, Peking

Nachádza sa v Pekingu v Číne a je jedinečným múzeom venovaným histórii vodného zásobovania Pekingu. Múzeum ukazuje vývoj mestskej vodovodnej siete v poslednom storočí a technológiu, ktorá sa používa na poskytovanie čistej vody pre obyvateľov mesta. Návštevníci sa môžu prechádzať interaktívnymi výstavami múzea a učiť sa o dôležitosti ochrany vody.

Múzeum zlého umenia, USA

Nachádza sa v Massachusetts v Spojených štátoch a je múzeom zameraným na vystavovanie zlého umenia. Zbierka múzea obsahuje viac ako 600 diel, ktoré sú zámerne zlé. Múzeum si kladie za cieľ oslavovať kreativitu a originalitu zlého umenia a podporovať ľudí, aby riskovali a tvorili vlastné umenie, nezávisle na tom ako vyzerá. Ak miluješ tvoriť, ale tvoje diela nie sú ako z dielne Van Gogha stále máš šancu.

Zdroj: YouTube

Múzeum chleba, Nemecko

Múzeum Chleba (Brotmuseum) sa nachádza v nemeckom meste Ulm a patrí medzi unikátne múzeá, ktoré sa zameriavajú na históriu a kultúru jedla. Múzeum má rozsiahlu zbierku viac ako 18 000 exponátov, ktoré dokumentujú históriu pečenia chleba a jeho kultúrnu dôležitosť v rôznych častiach sveta. 

Návštevníci tu môžu vidieť rôzne druhy chleba z celého sveta, od tradičných druhov až po moderné inovácie. Okrem toho je tu aj mnoho interaktívnych exponátov, ktoré návštevníkom umožňujú vyskúšať si výrobu chleba a dozvedieť sa viac o histórii a kultúrnych tradíciách súvisiacich s touto potravinou.

Zdroj: YouTube

Sieň slávy celebrít spodnej bielizne, USA

Nachádza sa v Spojených štátoch amerických a je múzeum zamerané na vystavovanie ikonických a historicky významných kusov spodnej bielizne nosenej slávnymi osobnosťami. Niektoré z najznámejších kúskov v zbierkach Sieň slávy zahŕňajú biele trenky Elvisa Presleyho, čierny čipkovaný podprsenkový korzet Marilyn Monroe a ikonický kegový podprsenkový korzet Madonny z jej turné Blond Ambition v roku 1990. 

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.