633 potápačov stanovilo nový svetový rekord v najväčšom čistení oceánu, pričom vyzbierali 740 kg odpadu

643

Potápači sa rozhodli, že sa spoja a začnú s čistením oceánu. Ich prvotný cieľ nebol lámať rekordy, no masívna skupina potápačov napokon prelomila svetový rekord. Zorganizovali najväčšie čistenie vôd vôbec. Do hlbín oceánu sa zároveň vydal najvyšší počet potápačov v histórii, a to s cieľom vyzbierať čo najviac odpadu.

633 Divers Just Set the World Record for Largest Ocean Cleanup After Collecting 1,600 Pounds of Trash

Potápačov sa napokon vyzbieralo takmer 640. Svoju misiu odštartovali na móle Deerfield Beach, ktorý sa nachádza na Floride. Hoci celkové množstvo vyzbieraného odpadu sa stále počíta v spolupráci s odborníkmi, tak už teraz je zrejmé, že z oceánu sa podarilo vyzbierať viac ako 740 kg odpadu. Je to už piaty a zároveň rekordný ročník takéhoto čistenia, ktoré organizuje tím Dixie Divers.

Predchádzajúci svetový rekord pre najväčšie čistenie vykonávané pod vodou bol stanovený v Egypte ešte v roku 2015 s 614 potápačmi. Floridskí potápači sa vyjadrili, že sú nesmierne radi, že môžu byť súčasťou takejto akcie, a to bez ohľadu na akékoľvek rekordy. „Nezáleží na tom či ide o Guinnessov rekord, alebo nie,“ povedal guvernér Michael Empric. „Na čom naozaj záleží je, že ľudia sú ochotní ísť, odpad vyzbierať a pomôcť tak k čistejšiemu prostrediu.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre