Čo by ste povedali, keď sa vás niekto opýta, čo podľa vás poškodzuje duševné zdravie? Zatiaľ čo väčšina ľudí môže premýšľať o veľkých veciach, ako je trauma, zneužívanie atď., Existuje veľa malých vecí, ktoré robíme a ktoré výrazne ovplyvňujú naše duševné zdravie. Mnohé z týchto drobností, ktoré ničia naše duševné zdravie, sú celkom bežné a dokonca bežne akceptované. Ak však chcete nájsť pokoj a nájsť zmenu, možno je čas zmeniť niektoré veci. Pokiaľ tieto maličkosti zmeníte, nemusí to úplne vyriešiť vaše problémy duševného zdravia, ale určite uvidíte zlepšenie. Tu je 7 malých vecí, ktoré zásadne ovplyvňujú vaše duševné zdravie.

Neustále skrolovanie sociálnych médií

Zdroj: canva

Skrolovanie na sociálnych sieťach nie je dobré pre vaše duševné zdravie, najmä ak to robíte neustále. Áno, niekedy je to fajn, ale ak zistíte, že trávite hodiny na telefóne, môže to ovplyvniť vaše duševné zdravie. Ste závislí a zamotaní. A hlavnou otázkou je: Čo vám to prinieslo? Uspokojenie? Niečo ste sa naučili? Posúva vás to nejakým spôsobom vpred alebo len zabíjate čas?

Porovnávanie sa s ostatnými

Zdroj: canva

V dnešnej dobe je príliš jednoduché porovnávať sa s ostatnými. Jedným kliknutím na aplikáciu budete mať okamžite prístup ku komukoľvek. Na konci dňa sa však porovnávate s tým, čo vám ostatní umožňujú vidieť, nie s realitou. Porovnávate sa s filtrami spokojnosti, lásky a naplneného života, ktorý bohužiaľ existuje iba v digitálnej realite.

Prokrastinácia

Zdroj: canva

Často prokrastinujeme, myslíme si, že to uľahčuje život. Ale prokrastinácia nie je pomoc. Namiesto toho vám to spôsobí len väčšiu úzkosť, keď budete čakať do poslednej chvíle, kým úlohu dokončíte. Večné odkladanie všetkého vo vašom môže priniesť veľmi veľké nepríjemnosti. Spadnete do toho, ani neviete kedy a je ťažké sa dostať z toho von. Dbajte na to, aby ste to naozaj mali pod kontrolou.

Konzumácia stravy s nedostatkom živín

Zdroj: canva

Nie, dokonalá strava nevyrieši všetky vaše problémy, ale strava bohatá na živiny vám určite pomôže. Myslite na to: vaše telo musí byť v dobrej kondícii, aby zvládlo to, čo mu život prináša, a potrebuje odpočinok, aby sa vyliečilo. Výživovo bohaté jedlo zaisťuje, že vaše telo pracuje na maximálny výkon a dokáže sa tak vysporiadať takmer so všetkým.

Vyhýbate sa cvičeniu

Zdroj: canva

Mohlo by sa zdať, že cvičenie je stresujúce, ale v skutočnosti vám cvičenie môže pomôcť váš stres oveľa ľahšie eliminovať. Nielenže buduje odolnosť, ale tiež povzbudzuje vaše telo, aby vytváralo endorfíny a produkovalo serotonín, ktoré sú potrebné pre dobré duševné zdravie. Okrem iného sa aspoň na chvíľku sústreďujete na niečo iné a vyčistíte si hlavu.

Perfekcionizmus

Zdroj: canva

Dokonalosť nie je možná. Takže, ak je vaším cieľom dokonalosť, budete určite zakaždým sklamaní. Je načase si to uvedomiť čím skôr. Bude sa vám ľahšie dýchať a žiť.

Príliš veľa alkoholu

Zdroj: canva

Alkohol je jednou z vecí, ktoré konzumujeme, mysliac si, že nám to prospeje. Áno, alkohol môže na chvíľu zmierniť úzkosť, ale ak ho pijete často, môže spôsobiť úzkosť a depresiu. Pamätajte si, že alkohol je niečo, čo pomáha len s mierou, nie nadmieru.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.