Obrovská hrozba pre Ameriku. Len nedávno zažili kruté dni polárneho vortexu a v týchto dňoch im hrozia ďalšie výčiny počasia. Očakáva sa, že zimná búrka alebo “bombový cyklón” zasiahne už tento týždeň stredozápad USA. Pôjde o silné hurikány spojené so snehom. Táto búrka zrejme zasiahne oblasť od Texasu až po Minnesotu, čo ovplyvní až 70 miliónov ľudí.

Foto od youtube

Národná meteorologická služba (NWS) predpovedá, že vietor bude dosahovať rýchlosť od 80 do 112 km/h. Toto varovanie sa týka časti Severnej a Južnej Dakoty, Nebrasky, Colorada a Wyomingu. V Colorade, Wyomingu, Nebraske a Dakote sa očakáva viac ako 15 centimetrov ťažkého a mokrého snehu. V niektorých mestách môže napadnúť až 60 cm snehu. V oblastiach, ktoré sú ohrozené silným vetrom žije viac ako 45 miliónov ľudí. Viac ako 15 miliónov ľudí ohrozujú povodne a približne 10 miliónom ľuďom hrozia nepríjemné zimné búrky.

Cestujúci, ktorí chcú tento týždeň prechádzať cez stredozápad, by mali svoje plány zrušiť. Podľa FlightAwarethis bolo už viac ako 1 400 letov zrušených. Southwest, Frontier a United pre istotu zrušili všetky lety. Všetky tieto hrozby majú údajne vyvrcholiť už koncom tohto týždňa. “Je to silný búrkový systém, ktorý keď sa začne spájať, veľmi rýchlo zosilnie,” povedal meteorológ Accuweather Matt Rinde. Podobný cyklón sa už objavil aj v minulom roku na východnom pobreží Floridy a smeroval na severovýchod.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť