Z histórie nám zostali mnohé skvelé vynálezy, ktoré zlepšili kvalitu života ľudstva, no existujú aj také, ktoré by sme označili ako divné, čudné, alebo dokonca úplne zbytočné. V tomto článku sa pozrieme na 8 najdivnejších vynálezov histórie.

Dynasféra

Prvým bizarným vynálezom na našom zozname je dynasféra. Tento vynález bol patentovaný v roku 1932 a bol určený na prepravu ľudí v kruhových vozidlách. Dynasféra bola okrúhla kovová kapsula, ktorá mohla byť prevážaná na špeciálnych koľajniciach. Ľudia by mohli nastúpiť do dynasféry a byť prevážaní po celom meste. Bohužiaľ, tento vynález sa nikdy nestal obľúbeným a bol považovaný za príliš nebezpečný na použitie.

Zdroj: YouTube Screenshot

Hromadný holiaci strojček

Ďalším bizarným vynálezom je hromadný holiaci strojček. Tento strojček bol patentovaný v roku 1939 a bol určený na holenie viacerých mužov naraz. Podľa reklamného sloganu mohli až 20 mužov naraz holiť svoje tváre s pomocou tohto zariadenia. Hoci sa tento vynález nikdy nestal obľúbeným, jeho bizarnosť nám stále vyvoláva úsmev na tvári.

Rádio na klobúku

V roku 1931 bola patentovaná ďalšia zaujímavá vec – prenosné rádio na klobúku. Tento vynález umožňoval, aby ľudia počúvali rádio prostredníctvom klobúka, ktorý bol vybavený malým reproduktorom a batériou. Bohužiaľ, táto vymoženosť bola príliš nepraktická, čo viedlo k tomu, že sa neujala.

Zdroj: YouTube Screenshot

Pštrosí vankúš

V roku 1877 bol vynájdený pštrosí vankúš. Tento vynález bol určený na predchádzanie vráskam a bol vyrobený zo pštrosieho peria. Vankúš bol navrhnutý tak, aby ľuďom umožnil spávať a oddychovať bezohľadu na to či sú doma, alebo kdekoľvek inde. Bohužiaľ, tento vynález nebol úspešný a nikdy sa nestal populárnym.

Detská klietka Urban Window

Ďalším vynálezom, ktorý by sme označili ako bizarný, je detská klietka Urban Window. Tento vynález bol určený na bezpečné uchovávanie detí v bytových budovách s výhľadom na rušné ulice. Klietka bola umiestnená na vonkajšej strane okna, čo umožňovalo deťom vidieť vonkajší svet, ale zároveň ich udržiavalo v bezpečí.

Zdroj: YouTube Screenshot

Dvojitý bicykel typu Loop-to-Loop

V roku 1896 bol vynájdený dvojitý bicykel typu Loop-to-Loop. Tento bizarný vynález spočíval v tom, že mal dva bicykle umiestnené vedľa seba a zvarené dokopy. Cieľom bolo umožniť dvom osobám jazdu na bicykli spoločne, ale v praxi sa ukázalo, že tento vynález bol príliš nebezpečný na použitie.

Rukavice na tvár

Predposledným vynálezom na našom zozname je rukavica na tvár. Tento bizarný vynález bol patentovaný v roku 1882 ako spôsob, ako chrániť tvár pred slnkom. Rukavice na tvár sa nosili ako rukavice, ale namiesto prstov sa na konci každého „prsta“ nachádzal kus látky, ktorý chránil nos a ústa pred slnečnými lúčmi.

Necomimi

Necomimi je bizarný vynález, ktorý bol patentovaný v roku 2012. Ide o sluchátkové mačacie uši, ktoré sa pohybujú v závislosti od nálady osoby, ktorá ich nosí. Napríklad, ak má niekto pozitívnu náladu, uši sa pohybujú hore a dole ako mačke. Tento vynález sa stal populárnym v Japonsku a stal sa hitom aj na zahraničných trhoch.

Zdroj: YouTube Screenshot

Poučenie z histórie 

V snahe vylepšiť svet sa ľudstvo niekedy uchyľuje k bizarným a zbytočným vynálezom. Týchto 8 bizarných vynálezov histórie nám ukazuje, že inovácia nie je vždy spojená s praktickým použitím. Do budúcnosti  môžeme z týchto skúseností ťažiť lekcie a poučenie pre budúcnosť.

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.