8 najdivnejších vynálezov histórie, ktoré našťastie neprerazili

5867

Z histórie nám zostali mnohé skvelé vynálezy, ktoré zlepšili kvalitu života ľudstva, no existujú aj také, ktoré by sme označili ako divné, čudné, alebo dokonca úplne zbytočné. V tomto článku sa pozrieme na 8 najdivnejších vynálezov histórie.

Dynasféra

Prvým bizarným vynálezom na našom zozname je dynasféra. Tento vynález bol patentovaný v roku 1932 a bol určený na prepravu ľudí v kruhových vozidlách. Dynasféra bola okrúhla kovová kapsula, ktorá mohla byť prevážaná na špeciálnych koľajniciach. Ľudia by mohli nastúpiť do dynasféry a byť prevážaní po celom meste. Bohužiaľ, tento vynález sa nikdy nestal obľúbeným a bol považovaný za príliš nebezpečný na použitie.

Zdroj: YouTube Screenshot

Hromadný holiaci strojček

Ďalším bizarným vynálezom je hromadný holiaci strojček. Tento strojček bol patentovaný v roku 1939 a bol určený na holenie viacerých mužov naraz. Podľa reklamného sloganu mohli až 20 mužov naraz holiť svoje tváre s pomocou tohto zariadenia. Hoci sa tento vynález nikdy nestal obľúbeným, jeho bizarnosť nám stále vyvoláva úsmev na tvári.

Rádio na klobúku

V roku 1931 bola patentovaná ďalšia zaujímavá vec – prenosné rádio na klobúku. Tento vynález umožňoval, aby ľudia počúvali rádio prostredníctvom klobúka, ktorý bol vybavený malým reproduktorom a batériou. Bohužiaľ, táto vymoženosť bola príliš nepraktická, čo viedlo k tomu, že sa neujala.

Zdroj: YouTube Screenshot

Pštrosí vankúš

V roku 1877 bol vynájdený pštrosí vankúš. Tento vynález bol určený na predchádzanie vráskam a bol vyrobený zo pštrosieho peria. Vankúš bol navrhnutý tak, aby ľuďom umožnil spávať a oddychovať bezohľadu na to či sú doma, alebo kdekoľvek inde. Bohužiaľ, tento vynález nebol úspešný a nikdy sa nestal populárnym.

Detská klietka Urban Window

Ďalším vynálezom, ktorý by sme označili ako bizarný, je detská klietka Urban Window. Tento vynález bol určený na bezpečné uchovávanie detí v bytových budovách s výhľadom na rušné ulice. Klietka bola umiestnená na vonkajšej strane okna, čo umožňovalo deťom vidieť vonkajší svet, ale zároveň ich udržiavalo v bezpečí.

Zdroj: YouTube Screenshot

Dvojitý bicykel typu Loop-to-Loop

V roku 1896 bol vynájdený dvojitý bicykel typu Loop-to-Loop. Tento bizarný vynález spočíval v tom, že mal dva bicykle umiestnené vedľa seba a zvarené dokopy. Cieľom bolo umožniť dvom osobám jazdu na bicykli spoločne, ale v praxi sa ukázalo, že tento vynález bol príliš nebezpečný na použitie.

Rukavice na tvár

Predposledným vynálezom na našom zozname je rukavica na tvár. Tento bizarný vynález bol patentovaný v roku 1882 ako spôsob, ako chrániť tvár pred slnkom. Rukavice na tvár sa nosili ako rukavice, ale namiesto prstov sa na konci každého „prsta“ nachádzal kus látky, ktorý chránil nos a ústa pred slnečnými lúčmi.

Necomimi

Necomimi je bizarný vynález, ktorý bol patentovaný v roku 2012. Ide o sluchátkové mačacie uši, ktoré sa pohybujú v závislosti od nálady osoby, ktorá ich nosí. Napríklad, ak má niekto pozitívnu náladu, uši sa pohybujú hore a dole ako mačke. Tento vynález sa stal populárnym v Japonsku a stal sa hitom aj na zahraničných trhoch.

Zdroj: YouTube Screenshot

Poučenie z histórie 

V snahe vylepšiť svet sa ľudstvo niekedy uchyľuje k bizarným a zbytočným vynálezom. Týchto 8 bizarných vynálezov histórie nám ukazuje, že inovácia nie je vždy spojená s praktickým použitím. Do budúcnosti  môžeme z týchto skúseností ťažiť lekcie a poučenie pre budúcnosť.

Zdroj 

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre