8-ročné dievčatko spadlo do ohrady určenej pre pandy. Opäť sa však potvrdilo, že sú to veľmi pohodové zvieratá

3604

Nedávno sa odohrala zvláštna situácia v hlavnej úlohe s pandami a malým dievčatkom. Video z daného incidentu opäť preukázalo, že pandy patria medzi tie najpohodovejšie zvieratá na svete. 8-ročná dievčina prežila dosť hrôzotrašný pád do ohrady plnej týchto zvierat. Stálo sa to v Číne a aj keď sa mnohí obávali o život dievčaťa, pandy o ňu nejavili veľký záujem.

Foto od youtube

Podľa The Huffington Post, dievča padlo z výšky niečo vyše 2 metrov, no nebolo vážne zranené. Potom, čo sa ju podarilo z ohrady vytiahnuť, bola odvezená do nemocnice na ďalšie vyšetrenie. Nie je jasné, ako padla, ale zdá sa, že ju niekto nechtiac zrazil z múru.

Návštevníci i tamojší pracovníci sa ju spočiatku pokúšali vytiahnuť bambusovou palicou, avšak to sa neukázalo ako šťastné riešenie. Až sa po dievčatko musel natiahnuť jeden z pracovníkov. Avšak, podľa videa nemala ani jedna panda o dievčatko veľký záujem a robili v skutočnosti len to, čo všetci ostatní – pozerali sa, čo sa deje. Aj keď k nej podišli pandy trochu bližšie, nemali v úmysle ublížiť jej.

Dané stredisko však po tejto udalosti varuje hostí, aby sa držali od zvierat v bezpečnej vzdialenosti, pretože nie sú vždy takéto „poslušné“. Bez ohľadu na to, či je zviera predátor alebo nie, aj napriek tomu môže dôjsť k nebezpečenstvu. Navyše, zvieratá zvyčajne nemajú radi, ak ľudia vstupujú do ich priestoru. Našťastie sú pandy v Chengdu – provincia S‘-čchuan, celkom pokojné. No nezabúdajte na to, že pri návšteve takýchto miest sa treba správať tolerantne a opatrne.

Pozrite si video z daného incidentu:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre