9 aktivít pre introvertov na zachovanie energie

1576

Či je človek introvert alebo nie, každý z nás pozná ten pocit, keď sme totálne „vyflusnutí“ z energie. Introverti sú na to ale obzvlášť citliví. Obyčajný míting v práci alebo povinné biznis raňajky ich dokážu úplne vyčerpať. Nehovoriac o väčších akciách alebo rodinných stretnutiach, ktorým nie je možné sa vyhnúť. Vtedy je potrebné „dobíjať baterky“ aj niekoľko dní. Introvertom berie energiu stretávanie sa s ľuďmi. Naopak extrovertom to energiu dodáva. Ako však býva so všetkým v živote, je potrebné nájsť rovnováhu a aj v takomto prípade nechať svoj organizmus načerpať energiu. Nie vždy však na to ostáva čas. Preto prinášame zopár jednoduchých dennodenných aktivít, ktorými si ako introverti svoju energiu ochránite a dobijete, keď to najviac potrebujete.

Musíte sa dobre poznať

3 86
Zdroj: canva

Introverti sú veľmi citlivé na všetky externé podnety a sociálne situácie, ako sú napríklad hlasné zvuky, prezentácie, nekonečné stretnutia a podobne. Je to pre nich počas dňa veľmi náročné a často po pár hodinách v takomto prostredí cítia, že sú prepracovaní. Základom je poznať sám seba a vedieť, čo nám najviac vyčerpáva energiu. Plus vedieť o sebe aj to, čo nám pomôže si na chvíľu vydýchnuť. Úplne stačí, keď si napríklad nájdete niečo jednoduché – nadýchate sa čerstvého vzduchu, prečítate si nejaký zaujímavý článok, alebo vypočujete obľúbenú pesničku. Musíte si nájsť to svoje.

Vytvorte si čas sami pre seba

4 53
Zdroj: canva

Nie je nič zlé na tom, ak je človek osamote. Každý z času na čas potrebuje vypnúť od všetkých vonkajších vplyvov a iba jednoducho byť. Ako introvert to určite pociťujte ešte viac. Aj takú jednoduchú vec, ako byť chvíľu osamote zvykneme odkladať na neskôr a aj to nás vyčerpáva z našej vnútornej energie. Takže venujte si každý deň chvíľku iba pre seba, aj keď iba krátku.

Buďte kreatívni

5 63
Zdroj: canva

Kreativita je silným zdrojom energie a dobrej nálady. Dokáže vás dobiť ohromujúcou silou a ako bonus aj niečo vytvoríte. Je jedno, či si budete kresliť, skladať báseň alebo kreovať logo. Fantázii sa v kreativite medze nekladú. Pokiaľ nájdete to svoje, máte ďalší zdroj energie, ktorý môžete používať každý deň.

Založte si denník

6 46
Zdroj: canva

Keď cítite, že sa to na vás sype z každej strany a neviete sa vysporiadať so svojimi myšlienkami, ktorá vás oberajú o energiu, dajte to na papier. Nemusíte písať dlhé eseje ani nič podobné. Stačí dať zopár frustrujúcich vecí zo seba von a vaša energia, sa akoby zázrakom, vie obnoviť.

Nájdite si fyzickú aktivitu

7 43
Zdroj: canva

Nemusíte behať niekoľko kilometrov denne alebo pripravovať sa na Sparťana. Nájdite si niečo jednoduché. Ideálne nech to nie je náročné ani na čas ani na peniaze. Môže to rýchla joga u vás doma, alebo príjemná prechádzka po čerstvom vzduchu z práce domov, namiesto toho aby ste si zobrali taxík. Urobte si z toho svoj rituál. Je vedecky dokázané, že pohyb je najväčší zdroj energie zo všetkých.

Nechajte sa pohltiť dobrou knihou

8 20
Zdroj: canva

Nájdite si si niečo dobré na čítanie. Niečo, čo vás dokáže úplne odtrhnúť od reality. Vôbec nevadí, že sa naozaj necháte uniesť a prečítate knihu na jeden nádych. Je to presne to, čo potrebujete. Každým dňom vychádza množstvo kvalitných kníh. Určite vás niečo z toho zaujme. Pokiaľ nie ste veľký čitateľ, vôbec to nevadí. Môžete to iba skúsiť a venovať čítaniu pár hodín denne. Ako bonus, čítanie každý deň znižuje váš stres o 60%.

Vyhýbajte sa vampírom

zs ako nevychovat narcisticke dieta – kopia 2 1
Zdroj: canva

Nevysávajú síce ľudskú krv, ale vysajú z vás aj poslednú kvapku energie. Poznáte to. Väčšinou sa prudko zmení ovzdušie, keď taký človek vojde do miestnosti. Po chvíli s takým človekom sa cítite nenormálne unavený a najradšej by ste spali najbližší týždeň. Introverti sú na takýchto energetických vampírov extrémne citliví. Dávajte si na nich pozor. Hneď ako budete mať pocit, že ste s takým človekom, nezostávajte v jeho prítomnosti príliš dlho alebo skúste presmerovať jeho pozornosť na niekoho iného.

Hľadajte hlbšie spojenia

9 16
Zdroj: canva

Hlbšie konverzácie, vzťahy a všetko s tým spojené. Povrchné záležitosti nie sú pre vás. Naopak. Oberajú vás o veľké množstvo energie. Vy potrebujete hĺbku. Ľudia, s ktorými máte také spojenie, sú zdrojmi vašej energie. Stačí keď sa objavia vo dverách. Sú pre vás presným opakom k vampírom.

Robte domáce práce

10 16
Zdroj: canva

Aj keď to možno nemáte radi a nechce sa vám, upratovanie je skvelým zdrojom energie. Urobíte si to, čo chcete. Vôbec to nemusí byť vyleštenie celého domu. Úplne stačí na každý deň nejaká drobnosť. Budete sa cítiť lepšie, dobije vás to energiou a váš dom bude stále čistý.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.