Ako Hitler plánoval zlikvidovať Britov, Slovanov a z východoeurópanov urobiť Svedkov Jehovových

3927

Od začiatku Druhej svetovej vojny Hitler veril, že vojnu vyhrá. Bol o tom viac ako presvedčený. Už od začiatku spriadal plány ako bude svet vyzerať, keď vojnu vyhrá. Mal pripravených niekoľko plánov. Niektoré mal v hlave od začiatku, iné vznikali v priebehu vojny. V každom prípade by svet po jeho víťazstve už nikdy nebol ako predtým.

Odstránenie Slovanov z východnej Európy

Prvým cieľom, ktorý si stanovili Nacisti, bolo odstránenie všetkých Židov. Hitler ich považoval za absolútne podradný národ. Ak by vojnu vyhral, nezastavil by sa len pri Židoch. Ďalší na rade boli Slovania. Už počas vojny podnikol niekoľko krokov, ktoré smerovali k likvidácii Slovanov.

Wikimedia Commons, CC BY 4.0

Plán, ktorý sa zaoberal odstránením Slovanom sa volal Východný hlavný plán. Hlavným cieľom v dokumente bolo úplné odstránenie Slovanov aj ich kultúry. V prvom rade začali likvidovať ľudí, na ktorých by mohli ostatní vzhliadať. Tých, ktorý dokázali ľudí povzbudiť v boji za svoj národ a identitu.

Ak by Nemci obsadili Rusko, plánovali poslať viac ako 31 miliónov Slovanov na Sibír. Mali tam pracovať v nútených pracovných táboroch. Ostatných Slovanov plánovali predať na trhu s otrokmi a vytvoriť podobný otrokársky systém, ako bol v Spojených štátoch. Po čistkách mali prísť do Ruska milióny Nemcov, ktorých jedinou úlohou by bolo založenie rodiny. Samozrejme, čisto nemeckej. Po 30 rokoch mali byť definitívne zlikvidovaní všetci obyvatelia východnej Európy.

 

Likvidácia mužov v Británii

Ako vojna pokračovala a Briti odmietali kapitilovať, Hitler ich začal nenávidieť. Ak by vojnu vyhral, pripravil si pre Britov príšerný plán. Ak by Nemci záskali Britániu, zaviedli by nový zákon, ktorý by prikazoval všetkým mužom vo veku od 17 do 45 rokov povinné narukovanie do pracovnej služby v kontinentálnej Európe. Defakto by išlo o otrokov.

Wikimedia Commons, public domain, Courtesy of Donald M. McPherson

Ženy a deti mohli ostať doma, ale zákon sa bude vzťahovať aj na každého chlapca, ktorý dovŕši 17 rokov. Domovy mnohých obyvateľov plánovali vyrabovať a obrať ich o všetky cennosti.

Takýto hrôzostrašný plán bol však ešte nič v porovnaní s tým, čo sa snažil presadiť Heinrich Himmler. On plánoval absolútnu likvidáciu minimálne 80% obyvateľov Veľkej Británie.

Moslimovia by vládli Strednému východu

Hitler bol prekvapivo promoslimsky orientovaný. V podstate nemal rád kresťanstvo a nechal sa počuť, že moslimské náboženstvo by bolo oveľa vhodnejšie pre európsky región.

Zo začiatku vojny prisľúbil Hitler Stredný východ Taliansku. V priebehu vojny rétoriku zásadne zmenil. V Haj Amin al-Husseini, duchovnom vodcovi Jeruzalemu, našiel spriaznenú dušu. Predovšetkým ich spájali rovnakí nepriatelia – Angličania, Židia a komunisti.

Wikimedia Commons, Bundesarchiv, Bild 146-1987-004-09A / Heinrich Hoffmann / CC-BY-SA 3.0

Al-Husseini chcel viesť fašistickú revolúciu proti Britom. Hitler ho požiadal, aby počkal, kým skončí vojna zo Sovietskym zväzom. Už v tomto čase ale mali títo dvaja lídri spoločnú dohodu a likvidovali Židov žijúcich v Palestíne.

Keď bolo jasné, že Nemci vojnu prehrajú, Hitler videl ako dôvod slabé partnerstvo s Moslimami. Ak by vyhral Druhú svetovú vojnu, v Strednom východe by vládli fašisti a moslimi bok po boku.

 

Zo zvyšku obyvateľov východnej Európy by boli Svedkovia Jehovovi

Napriek tomu, že Hitler aj jeho najbližší spolupracovníci sympatizovali s moslimským náboženstvom, pre východnú Európu si pripravili iné náboženstvo. Z tamojších obyvateľov sa mali stať Svedkovia Jehovovi.

Vo všeobecnosti počas vojny sa Nemci snažili Svedkov Jehovových zbaviť. Zabili viac ako desaťtisíc ľudí s týmto vierovyznaním. Napriek tomu mali úctu k tomuto náboženstvu. Obdivovali silné presvedčenie a disciplínu, ktorú mali Svedkovia Jehovovi. Sám Himmler raz povedal, že ak by Nemci využili ich fanatizmus vo svoj prospech, boli by ešte silnejší.

Podľa Himmlera boli Svedkovia Jehovovi ideálny ľudia na prácu. Náboženstvo ich vedie v prísnej pracovnej disciplíne a pacifizmu. Takto by sa z ľudí s týmto vierovyznaním stali ochotní pracujúci, ktorí by nerebelovali proti Nemcom. Náboženstvo chceli rozšíriť vo východnej Európe.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre