Chcete ovládať svoje sny? Tu je návod ako na to

269

Sny sú fascinujúcim svetom, kde naše myšlienky a túžby môžu získať krídla. Ale čo keby sme vám povedali, že sa môžete stať pánom svojich nočných dobrodružstiev? Pripravte sa na dobrodružstvo v spánku!

1. Testovanie reality: Ste hore?

Najprv sa musíte naučiť uvedomiť si, či spíte alebo ste hore. Ako to overiť? Každý deň si niekoľkokrát položte otázku: „Som hore?“ Až si túto otázku položíte vo sne, môžete pokračovať v ceste k ovládaniu svojich snov.

dreaming of you“ od Cornelia Kopp is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

2. Technika MILD: Základný kameň ovládania snov

Metóda MILD, inak nazývaná Metóda Inkubácie Lucidných Snov, je obľúbeným nástrojom medzi tými, ktorí chcú ovládať svoje sny. Ako na to? Každú noc pred spaním opakujte slová: „Dnes v noci budem vedieť, že snívam.“ Táto afirmácia vytvorí spojenie medzi vaším vedomím a snovým svetom.

3. Deň, kedy ste pánom snov

Keď sa konečne stane, že si v priebehu snu položíte otázku „Som hore?“ a odpoviete si áno, ste pripravení stať sa pánom svojich snov. MILD vám pomôže uistiť sa, že si budete vedomí toho že snívate.

a close up of a person's eye with a purple light
Foto od Diane Picchiottino na Unsplash

4. Kreativita a prax

Ovládanie snov nie je vždy jednoduché a vyžaduje prax. Buďte kreatívni vo svojich snoch a skúšajte nové veci. Postupne budete schopní meniť svoje sny podľa vášho uváženia.

5. Poznajte sami seba

Ovládanie snov je tiež o poznaní samých seba. Sny môžu odhaliť vaše túžby, obavy a tajomstvá. Využite túto príležitosť k sebapoznaniu.

dreaming, quantum, lucid
Foto od Facusio na Pixabay

Takže, ak sa pýtate, či je ovládanie snov možné, odpoveď znie: Áno, je to možné! S testovaním reality a technikou MILD máte nástroje, ktoré vám pomôžu stať sa pánom svojich nočných dobrodružstiev. Nechajte svoju myseľ uniesť sa a zažite svet, kde vaše sny sa stávajú realitou. Najlepšie zo všetkého, to všetko sa deje vo vašom vlastnom svete – vo svete snov.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Franta
22. októbra 2023 21:24

Řekl bych že trošku ovlivňuji své sny. První co si pamatuji že jsem ovlivňil byli sen kdy jsem věděl že se ve snu utopím tak jsem se na silu snažil probrat. Po několika pokusech se to povedlo, po pokusu kdy jsem se úspešně probral tak takové sny přestaly. Nebylo jich hodně, vím jen o 4. Nebylo to příjemné probuzení ale bylo po topení. Taky jsem měl pocity že mi někdo nebo něco sedí na břiše nebo hrudi – myslím že se tomu říká spánková paralýza, to také přestalo ve stejné době. To si pamatuji jen 2x. Až do loňska jsem netušil o co jde a že nejsem jediný. Divný sny ale to je zase na jiné téma. Teď mívám sny a někdy se mi podaří jít jinou cestou ve snu. Nevím jestli všechny, protože si pamatuji jen část jednoho snu z jedné noci. Myslím si že kvůli lepšímu spánku bych neměl tolik zasahovat a nechat mozek víc odpočívat, tak se snažím nechat sny plynout. Co si pamatuji tak noční hrůzy nebo noční můry jsem už dlouho neměl. Prý se občas směju ze spaní, ale projevy špatného snu nikdo zatím nezaznamenal za posledních 20 let, ale ve stejné místnosti ale spávám většinu času sám.