Ako predpovedať pohlavie dieťaťa: Historické metódy a tradície z celého sveta

373

V modernej dobe tehotná žena, ktorá chce vedieť pohlavie svojho dieťaťa, jednoducho podstúpi ultrazvuk a lekár jej to povie. Ultrazvuk však, samozrejme, neexistuje tak dlho, ako sa ľudstvo rozmnožuje. Historické tradície a metódy predpovedania pohlavia existujú už celé veky. Kvapky materského mlieka alebo prstene visiace nad jej bruchom boli podľa niektorých kultúr kľúčom. Iné metódy predpovedania pohlavia si vyžadujú pozorné pozorovanie správania alebo vzhľadu nastávajúcej matky, nazeranie do jej očí (a kruhov pod nimi) alebo pozorovanie spôsobu jej chôdze. Hoci väčšina týchto metód je úplný nezmysel, mnohé z nich si zachovali svoju silu a rozšírili sa po celom svete z jednoduchého dôvodu – štatisticky je 50-percentná šanca, že budú mať pravdu!

Staroveká čínska metóda spočíva v pozorovaní detských hovienok

Staroveký čínsky sexuálny prediktor zahŕňa hovienka. Tehotná žena by mala držať v náručí bábätko, ktoré je tak malé, že sa mu ešte nezačali prerezávať zúbky. Potom musíte počkať, kým sa dieťa vykaká. Ak je farba výkalov zelená, znamená to, že dieťa ženy je opačného pohlavia ako dieťa, ktoré práve držala.

woman holding poop case
Autor tejto fotografie je Sincerely Media

Nov predpovedá druhé dieťa rovnakého pohlavia

Mýtus z francúzskeho Touraine sa spolieha na Mesiac. Tento mýtus hovorí, že ak žena uvidí nov mesiaca v ktorúkoľvek zo šiestich nocí po narodení svojho dieťaťa, jej ďalšie dieťa bude rovnakého pohlavia, ako bolo to predchádzajúce. V opačnom prípade bude opačného pohlavia.

full moon in the sky
Autor tejto fotografie je Suhail lone

Kvapka mlieka nakvapkaná do vody je podľa Aristotela skvelým indikátorom pohlavia

Aristotelovo majstrovské dielo sa používalo počas 19. storočia v Anglicku ako návod na sex a pôrod. V skutočnosti ho nenapísal Aristoteles. V knihe sa tvrdí, že žena má vypustiť jednu kvapku svojho mlieka do misky s vodou. Ak sa potopí, je to dievča. Ak sa rozplynie, je to chlapec.

white candle in clear glass holder
Autor tejto fotografie je Anita Jankovic

Maďarský mýtus hovorí, že pavúk dokáže predpovedať pohlavie dieťaťa

Podľa knihy Tradície a povery v pôrodníctve a starostlivosti o novorodencov v Uhorsku od Rudolfa Temesváryho môže žena požiadať pavúka, aby jej pomohol zistiť pohlavie jej dieťaťa. Do pavučiny môže vložiť prst, čím urobí otvor. Ak pavúk dieru opraví, dieťa je chlapec. Ak ju pavúk opustí, dieťa bude dievča.

silhouette photography of spider
Autor tejto fotografie je Vidar Nordli-Mathisen

Bodky v dúhovke tehotnej ženy naznačujú pohlavie jej dieťaťa

Podľa archívu Williama A. Wilsona grécky lekár veril, že oči odhalia pohlavie dieťaťa. Svojej pacientke mal povedať, aby si posvietila do oka. Ak sa na spodnej časti dúhovky nachádzala jedna bodka, bol na ceste chlapec. Ak tam boli dve bodky, bolo to dievča.

close-up photo of persons eye
Autor tejto fotografie je Amanda Dalbjörn

Stará francúzska kniha hovorí, že kľúčom k poznaniu sú ženské kroky

Vo francúzskej ľudovej knihe z 15. storočia The Distaff Gospels sa píše, že kľúčom k úspechu sú ženské kroky. Ak má žena tendenciu kráčať najprv pravou nohou, dieťa bude chlapec. Ak však urobí krok ľavou nohou, je to dievča.

person's feet with flowers
Autor tejto fotografie je Rune Enstad

Túžba po slaných veciach znamená, že je to chlapec

Častý mýtus súvisí s typmi potravín, na ktoré má matka chuť. Ak jej chute smerujú k sladkému, k čokoláde a iným dezertom, dieťa bude dievčatko. Ak však túži po slaných veciach (uhorky, čipsy atď.), bude to chlapec. Doktor Andrei Rebarber pre WebMD povedal, že hoci existuje mnoho teórií o skutočnom dôvode tehotenských chutí, jednou z nich je, že telo si možno pýta to, čo potrebuje. Nemusí to nevyhnutne znamenať, že potrebujete hranolky, ale vaše telo môže chcieť sodík a váš mozog to môže interpretovať ako hranolky.

clear drinking glass beside brown bread on blue ceramic plate
Autor tejto fotografie je Olga Kozachenko

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre