Ako na to: 10 návykov, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných

1115
Čo odlišuje sofistikovaného človeka od nenáročného? Nie je to oblečenie, peniaze, prízvuk alebo štvrť, v ktorej žijú…Sú to zvyky. Tu je pohľad na hlavné zvyky, ktoré oddeľujú rafinovaných jedincov od priemeru. Možno vám pomôžu stať sa tak sofistikovanejšou osobou. Ako sa správať ako sofistikovaný muž alebo žena ?

Rozprávajte jasne

Zdroj: canva
V prvom rade sofistikovaný človek hovorí jasne. Môžu pochádzať z akéhokoľvek prostredia a majú silný prízvuk alebo dialekt, ale svoje slová tvoria naplno a premietajú svoj hlas dostatočne na to, aby ho ostatní počuli. Tiež premýšľajú predtým, než hovoria a vyhýbajú sa impulzívnej reakcii, keď sú v ostrom rozhovore alebo situácii. Sofistikovaní jednotlivci sledujú, čo hovoria a snažia sa čo najlepšie povedať len to, čo chcú a vo všeobecnosti viac počúvať, ako rozprávať.
Nejde len o to, aby ste boli milí alebo zdvorilí, je to preto, že keď budete viac počúvať, získate viac informácií a vo všeobecnosti budete znieť inteligentnejšie a informovanejšie. Sofistikovanosť je hlboko spojená so zrelosťou. Sofistikovaní jednotlivci nielen vyzerajú alebo konajú určitým spôsobom, ale podporujú to zrelosťou charakteru a myslenia, ktoré zapôsobia na tých, s ktorými komunikujú.Jasné rozprávanie je určite kľúčovou súčasťou toho, aby ste boli sofistikovaným mužom alebo ženou.

Sofistikovaní ľudia sú zdvorilí

Zdroj: canva
Zdvorilosť sa v dnešnej dobe stáva strateným umením, no sofistikovaní ľudia na to nezabudli. Otvárajú dvere, pomáhajú nosiť tašky a nechávajú starších a tehotné sedieť ako prvých v autobuse. Nerobia to pre uznanie alebo z nejakého syndrómu „bieleho rytiera“. Robia to, pretože môžu a preto, že to robia radi.Existuje nespočetné množstvo príležitostí urobiť pre niekoho malú láskavosť počas dňa a sofistikovaní ľudia to berú na vedomie. Bez ohľadu na to, ako sú zaneprázdnení, zaberie im to minútu navyše, kým niekomu pomôžu s taškou alebo otvorením dverí, pretože je to užitočná a prospešná vec. Byť zdvorilý je maličkosť, ale vďaka tomu sa ľudia okolo nás budú cítiť pohodlnejšie a váženejšie.

Nasledovanie „dlhodobosti“

Zdroj: canva
Dlhodobý prístup je filozofia, ktorou sa riadia mnohí z najúspešnejších jednotlivcov a inovátorov. Znie to takto: namiesto sústredenia sa na krátkodobé zisky a odmeny sa sofistikovaný jednotlivec venuje dlhodobým cieľom a víziám. Netýka sa to len biznisu, ale aj osobného života, kde je veľa situácií, vzťahov a sebarozvojových častí nášho života, ktoré sú oveľa lepšie, keď sa skutočne angažujeme a máme sebadisciplínu. Žijeme v spoločnosti, ktorá chce rýchle riešenia na všetko. Najväčšou vecou, ktorú môže každý urobiť, aby vynikal, je byť ochotný odložiť uspokojenie a postaviť svoj život na dlhodobejšej a zrelejšej vízii.

Sofistikovaní ľudia majú svoj vlastný štýl

Zdroj: canva
Jedným z najdôležitejších návykov, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných, je mať svoj vlastný štýl. Sofistikovaní jedinci pochádzajú zo všetkých oblastí života, no nesledujú len trendy. Ak ich uvidíte, urobia dojem, pretože majú skutočne svoj vlastný vzhľad a svoj vlastný štýl. Štýl je samozrejme viac ako len oblečenie, doplnky, šperky alebo obuv. Je to tiež o tom, ako sa človek správa: ako chodí, ako sa správa, vyzerá, aké má držanie tela a gestá. Mať jedinečný štýl znamená vlastniť svoj vzhľad, vedieť, kto ste na hlbšej úrovni a nosiť oblečenie a správať sa spôsobom, ktorý je v súlade s tým, kto ste vo svojom jadre.

Držanie sa sebadisciplíny

Zdroj: canva
Ďalším zo zvykov, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných ľudí, je lipnutie na sebadisciplíne. Ak chcete byť skutočne sofistikovaní, nie je to o tom, že budete ovládať veľké davy alebo byť populárnou hviezdou. Ide v prvom rade o kontrolu nad sebou samým. Príliš veľa z nás, bojuje so sebadisciplínou a sebakontrolou. Napríklad jeme priveľa, chodíme s ľuďmi, s ktorými by sme nemali, otáľame s prácou a podobne…Sebadisciplína je oveľa viac ako len byť zdravý, je to o budovaní pevného jadra sebaúcty a sebadôvery. Keď viete, že môžete oddialiť okamžité uspokojenie a ovládať svoje túžby, môžete si začať viac dôverovať a vytvárať prirodzenú auru charizmy, sebavedomia a inšpiratívnej energie.

Cvičenie všímavosti

Zdroj: canva
Všímavosť je skvelá vec na precvičovanie a je veľmi jednoduchá. Najlepším spôsobom je cvičenie piatich zmyslov a vedomé dýchanie. Všímavosť je o tom, ako sa dostať do prítomného okamihu a byť prítomný svojím telom a dychom bez toho, aby ste museli analyzovať, premýšľať alebo dosiahnuť nejaký druh naplnenia. Len existujete a dovolíte, aby sa to stalo, pričom nechávate myšlienky a emócie prichádzať a odchádzať, keď ich pozorujete. Skvelá vec na všímavosti je, že vám prináša oveľa viac vnútorného pokoja a čím viac to robíte, tým viac sa v tom zdokonaľujete a zisťujete, že túžite po chvíľach samoty. Ešte lepšie: mnohé vedomé cvičenia a techniky môžete cvičiť na verejnosti počas každodenného života, dokonca aj pri činnostiach ako záhradkárčenie, varenie a prechádzky.

Ochota zapojiť sa do kritického myslenia

Ochota a schopnosť zapojiť sa do kritického myslenia je jednoznačným znakom človeka s nadpriemerným sebauvedomením a sofistikovanosťou. Pokiaľ ide o hlavné návyky, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných, je to presne tam. Kritické myslenie je schopnosť ustúpiť od svojej vlastnej perspektívy alebo „strany“ a kriticky premýšľať o tom, kto ste, čo vás k tomu priviedlo a prečo ľudia môžu veriť a zaujímať sa o iné veci ako vy. Kritické myslenie je zásadne dôležité pri budovaní konštruktívnej budúcnosti a mierovejších príležitostí s ostatnými ľuďmi.

Schopný nesúhlasiť bez hádky

Zdroj: canva
Jedným z najpôsobivejších návykov, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných ľudí, je schopnosť nesúhlasiť bez hádky. Ako zdvorilosť, toto sa zdá byť niečo ako stratené umenie. Funguje to tak, že sofistikovaný jednotlivec si stojí za tým, čomu verí a vyjadruje iný názor alebo nesúhlas.Potom už len pokračuje v rozhovore a stále sa k ľuďom, s ktorými sa rozpráva, správa so základným rešpektom. Môžu si byť istí, že majú pravdu a ľudia, s ktorými sa rozprávajú, sa mýlia alebo dokonca ich úplne ignorujú. Ale nenechajú sa vtiahnuť do boja, ak sa tomu dá vyhnúť. Prečo? Pretože je to strata času! Ak boli vážne urazení, ospravedlnia sa a opustia interakciu, ale nebudú to brať osobne ani sa nedostanú do intenzívnej emocionálnej hádky. Naproti tomu nenáročná osoba bude veľmi emotívna a bude brať veci veľmi osobne, keď nesúhlasí a môže byť pre ňu veľmi ťažké oddeliť svoje vlastné blaho a ego od toho, len aby mala pravdu.

Držanie sa štandardov v láske

Zdroj: canva
Ďalším zo zásadných návykov, ktoré oddeľujú sofistikovaných ľudí od nenáročných, je dodržiavanie noriem v láske. Predtým som spomenuli randenie s ľuďmi, s ktorými by sme nemali a to je dôležitý bod. Sofistikovaní ľudia očividne robia chyby ako my všetci ostatní, ale časť ich sebadisciplíny a sebapoznania je o tom, čo je pre nich dobré v láske. Sú ochotní zostať sami a namiesto toho, aby chodili alebo spali s ľuďmi, o ktorých vedia, že im na ceste nepomôžu a naopak. Majú trpezlivosť a zhovievavosť v srdcových záležitostiach, čo v konečnom dôsledku robí zo sofistikovanej osoby žiadanejšieho romantického partnera. Pretože berú seba a svoje štandardy vážne, umožňujú potenciálnemu partnerovi urobiť to isté, zatiaľ čo nenáročná osoba randí s kýmkoľvek, kto ponúka príležitosť, čím sa ponára do cyklu zbavenia právomoci a spoluzávislosti.

Pohľad na detaily

Zdroj: canva
Váš štýl môže vyzerať podobne ako u niektorých iných ľudí, ale pokiaľ je jedinečne váš v tom, že ho vlastníte a milujete, potom je to na vážkach. Pokiaľ ide o celistvosť, sofistikovaný jednotlivec venuje pozornosť detailom.Nechávajú si upravovať vlasy tak, ako sa im páči, nosia oblečenie, ktoré sa dobre kombinuje a vyberajú si veci ako slnečné okuliare, topánky a tašky, ktoré sa hodia k ich vzhľadu. Vzhľad určite nie je všetko, ale aj s troškou peňazí dokáže sofistikovaná osoba pracovať na svojom vzhľade tak, aby očarila miestnosť a ukázala skutočný zámer a kvalitu.

Kľúč k sofistikovanosti

Zdroj: canva
Kľúč k sofistikovanosti je v skutočnosti vo vašom vzťahu k sebe. Sofistikovaní ľudia sa poznajú zvnútra aj zvonka. Poznajú svoje silné stránky, svoje chyby a svoj potenciál. Rozprávajú, obliekajú sa a správajú sa spôsobom, ktorý je verný tomu, kým sú a prezentujú sa úprimne a rafinovane svojmu okoliu. Sofistikovanosť sa týka aj vonkajších vecí, vrátane štýlu, spôsobu rozprávania, vkusu a tak ďalej, no v konečnom dôsledku sú to hlbšie aspekty charakteru, vďaka ktorým je niekto skutočne sofistikovaný a pútavý. Zdroj
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre