Ako ušetriť pri kúpe nového auta? 4 tipy, ktoré vám pomôžu.

233

Kúpa nového vozidla je poriadna investícia. Niekto si preto šetrí dlhé mesiace, či dokonca roky, aby si konečne mohol dovoliť svoje vysnívané auto, iný siahne po financovaní z iných ako vlastných zdrojov. Či patríte do prvej, alebo druhej skupiny, na kúpe vozidla sa dá ušetriť. Ako na to?

image1 e1669634183785
Zdroj: pexels.com

Poobzerajte sa po predvádzacích vozidlách

Kúpa auta z druhej ruky so sebou často nesie nečakané komplikácie. Ak po vozidle túžite hneď a radi by ste sa vyhli akýmkoľvek problémom, riešením je kúpa predvádzacieho vozidla u autorizovaného predajcu, ktoré je aktuálne na sklade. Predvádzacie vozidlá zoženiete za podstatne nižšiu sumu, ktorú by ste inak zaplatili za úplne nový model. Výhodou je, že tieto vozidlá bývajú vo väčšine prípadov v tej najlepšej výbave a v atraktívnom farebnom prevedení, keďže, ako už z názvu vyplýva, doteraz slúžili na predvádzanie. Minimum najazdených kilometrov a prijateľná suma za takmer nové auto predstavuje jasnú voľbu.

image3

image2
Zdroj: pexels.com

Kupujte v správny čas

Správne načasovanie je pri kúpe vozidla základ. Ak vám nevadí počkať pár mesiacov na vozidlo priamo z výrobnej linky, potom zvážte o čosi dlhšie čakanie výmenou za ešte lákavejšiu cenu. Jednou z možností je nákup mimo sezóny, nákup po uvedení do predaja vyššej triedy daného modelu, prípadne odloženie kúpy až do posledného štvrťroka. Vtedy sa mnohí predajcovia snažia dobehnúť vopred určené predajné kvóty, a tak dokážete získať nadupané vozidlo za podstatne nižšiu sumu. Urobte si tiež prehľad aktuálnych akcií daných predajcov, prípadne sledujte vývoj cien automobilov v priebehu roka, a keď klesnú, nakupujte.

Pozerajte sa na kúpu komplexne

Financie na kúpu nového vozidla nezahŕňajú len samotnú kúpu. Kto auto zvažuje, isto vie, že sa k nemu viaže omnoho viac výdavkov. Dovoliť si vozidlo z vlastných zdrojov síce znie ako ten najideálnejší prípad, no v praxi tak úplne nefunguje. Jednou z obľúbených možností je financovanie prostredníctvom lízingu. Ak ste a pre tento krok rozhodli aj vy, máte ideálnu príležitosť ušetriť na poplatkoch spojených s kúpou nového auta. Vďaka výhodnému poisteniu vozidla, ktoré ponúka viacero lízingových spoločností, dokážete ušetriť nemalé peniaze. Predtým, ako sa ku kúpe odhodláte, poobzerajte sa teda aj po výhodách, ktoré vám financovanie vozidla ponúka.

image3
Zdroj: pexels.com

image2

Vyberte si ideálny typ pohonu pre vás

Šetriť na vašom budúcom tátošovi dokážete už pred samotnou kúpou. Konkrétne rozhodnutím, ktorý typ pohonu auta je ideálny pre vás, keďže každý vie, že jednotlivé pohonné látky majú dnes diametrálne odlišné ceny. Možno túžite po superrýchlom športovom vozidle, s ktorým ohúrite všetkých vašich známych. Ak však budete auto využívať skôr na cesty s rodinou, takáto kúpa by sa vám nemusela vyplatiť. Urobte si preto prehľad, na aké trasy budete auto primárne využívať, čo by vám malo dať jasný výsledok, aký pohon budete potrebovať. Presúvate sa viac po cestách v rámci mesta alebo sa často vydávate na dlhšie výpravy? Uvedomte si, že prevádzkové náklady sú nezanedbateľnou súčasťou, na ktorú by ste mali pred kúpou myslieť, ak chcete ušetriť nemalé peniaze.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.