Lucidné snívanie je neuveriteľný zážitok. Ovládnite svoje sny

687

Už ste sa niekedy zobudili zo sna s pocitom, že bol skutočný? To preto, že to mohol byť lucidný sen. Lucidné snívanie je, keď si počas stavu snívania uvedomíte, že snívate. Môže to byť neuveriteľne silný zážitok a môže pomôcť so všetkým od riešenia problémov až po kreativitu. Tu je päť tipov, ako môžete vyvolať lucídne sny.

Myslite dopredu

Pred spaním si stanovte zámer uvedomiť si, že snívate, a pripravte si plán, čo budete robiť, keď si to uvedomíte. Môže to byť niečo tak jednoduché, ako je lietanie alebo stretnutie s konkrétnou osobou vo sne.

Veďte si denník snov

Sledovanie obsahu snov zapisovaním všetkých podrobností o svojich snoch vám môže pomôcť lepšie sa oboznámiť so surrealistickým svetom snov, vďaka čomu ľahšie rozpoznáte, kedy snívate a kedy ste bdelí.

Zdroj: Pexels

Zobuďte sa v noci a rozhliadnite sa okolo seba

Ak je to možné, zobuďte sa uprostred noci a niekoľko minút sa rozhliadnite okolo seba, než opäť zaspíte. Pomôže vám to trénovať mozog, aby zostal pri vedomí aj počas spánku, a ľahšie rozpoznáte, kedy sa dostanete do stavu sna.

Vykonávajte kontrolu reality počas dňa

Ak chcete dosiahnuť jasnosť počas spánku, je nevyhnutné uvedomovať si realitu, preto počas dňa vykonávajte kontroly reality, napríklad sa pozrite na hodinky, potom odvráťte pohľad a zistite, či sa zmenili, alebo skúste pretlačiť prst cez dlaň (nebude to fungovať). Pomôže vám to pripomenúť vašej mysli, aby si zachovala vedomie, aj keď snívate o tom, že bdiete!

Zdroj: Pexels

Meditujte pred spaním

Keď si pred spaním nájdete čas pre seba, môžete upokojiť hyperaktívne myšlienky a uvoľniť telo aj myseľ pred vstupom do režimu spánku – vďaka zvýšenému uvedomovaniu si vnútorných aj vonkajších podnetov počas meditačnej praxe tak oveľa ľahšie rozpoznáte, kedy vstupujete do stavu lucidného sna!

Prečo sa vôbec pokúšať o lucidné snívanie?

Lucidné snenie je neuveriteľne silný zážitok, ktorý nám môže otvoriť nové cesty skúmania v našom vnútri, ako aj poskytnúť nám jedinečný pohľad na život mimo nášho bežného bdelého stavu! Dodržiavaním týchto piatich jednoduchých tipov môže každý začať svoju cestu k lucidnému snívaniu, len nezabudnite, že sa nesmiete príliš zaujať fantastickou povahou týchto snov. Namiesto toho sa zamerajte na to, ako vám môžu byť prospešné v každodennom živote prostredníctvom kreatívneho riešenia problémov! Veľa šťastia!

Zdroj: Pexels

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre