Ako vznikla spoločnosť Apple? Tu je odpoveď

290

Apple je dnes jednou z najznámejších a najúspešnejších technologických spoločností na svete. Jej produkty, ako sú počítače Mac, smartfóny iPhone, tablety iPad či slúchadlá AirPods, sú obľúbené u ľudí po celom svete. Ale ako vlastne vznikla táto ikonická značka?

Apple Inc – Photo from my iBook“ od Farid Iqbal is licensed under CC BY-NC 2.0

Dvaja kamaráti a jeden počítač

Všetko to začalo v roku 1976, keď sa dvaja kamaráti, Steve Jobs a Steve Wozniak, rozhodli vytvoriť vlastný počítač. Jobs bol známy svojim obchodným talentom a Wozniak bol talentovaným inžinierom. Spoločne navrhli počítač Apple I, ktorý bol predchodcom moderných osobných počítačov.

Úspech a rast

V roku 1977 predstavili Jobs a Wozniak počítač Apple II, ktorý bol obrovským úspechom. Apple II bol prvý počítač s grafickým rozhraním a bol dostupný aj pre bežných ľudí. Vďaka tomu sa Apple stal jedným z najväčších výrobcov osobných počítačov na svete.

Macintosh Plus“ od raneko is licensed under CC BY 2.0

Macintosh: Prelomový počítač

V roku 1984 predstavil Apple počítač Macintosh, ktorý bol ďalším prelomovým produktom. Macintosh bol prvý počítač s používateľským rozhraním založeným na ikonách a bol tiež vybavený myšou. Macintosh bol veľmi úspešný a pomohol Apple stať sa jednou z najdôležitejších technologických spoločností na svete.

Steve Jobs sa vracia

V roku 1985 bol Steve Jobs z Apple vyhodený. V roku 1997 sa však vrátil a začal s reštrukturalizáciou spoločnosti. Jobs sa zameral na vývoj nových produktov a pod jeho vedením sa Apple stal ešte úspešnejším.

Steve Jobs 1955-2011“ od segagman is licensed under CC BY 2.0

Apple ako globálny líder

Dnes je Apple jednou z najhodnotnejších spoločností na svete. Jej produkty sú obľúbené u ľudí po celom svete a spoločnosť je lídrom v mnohých oblastiach informačných technológií.

Apple je spoločnosť s bohatou a zaujímavou históriou. Od jej vzniku v garáži dvoch kamarátov až po súčasnosť, keď je jednou z najdôležitejších technologických spoločností na svete, Apple prešla dlhú cestu.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre