Ako vznikla spoločnosť Apple? Tu je odpoveď

210

Apple je dnes jednou z najznámejších a najúspešnejších technologických spoločností na svete. Jej produkty, ako sú počítače Mac, smartfóny iPhone, tablety iPad či slúchadlá AirPods, sú obľúbené u ľudí po celom svete. Ale ako vlastne vznikla táto ikonická značka?

6f8f7ff0 2d54 459b 9c94 ed81ffbc342e
Apple Inc – Photo from my iBook“ od Farid Iqbal is licensed under CC BY-NC 2.0

Dvaja kamaráti a jeden počítač

Všetko to začalo v roku 1976, keď sa dvaja kamaráti, Steve Jobs a Steve Wozniak, rozhodli vytvoriť vlastný počítač. Jobs bol známy svojim obchodným talentom a Wozniak bol talentovaným inžinierom. Spoločne navrhli počítač Apple I, ktorý bol predchodcom moderných osobných počítačov.

Úspech a rast

V roku 1977 predstavili Jobs a Wozniak počítač Apple II, ktorý bol obrovským úspechom. Apple II bol prvý počítač s grafickým rozhraním a bol dostupný aj pre bežných ľudí. Vďaka tomu sa Apple stal jedným z najväčších výrobcov osobných počítačov na svete.

0b0f74e1 16cc 494f 8053 c1c765af4d30
Macintosh Plus“ od raneko is licensed under CC BY 2.0

Macintosh: Prelomový počítač

V roku 1984 predstavil Apple počítač Macintosh, ktorý bol ďalším prelomovým produktom. Macintosh bol prvý počítač s používateľským rozhraním založeným na ikonách a bol tiež vybavený myšou. Macintosh bol veľmi úspešný a pomohol Apple stať sa jednou z najdôležitejších technologických spoločností na svete.

Steve Jobs sa vracia

V roku 1985 bol Steve Jobs z Apple vyhodený. V roku 1997 sa však vrátil a začal s reštrukturalizáciou spoločnosti. Jobs sa zameral na vývoj nových produktov a pod jeho vedením sa Apple stal ešte úspešnejším.

3a680c3d faa8 480c 95f0 38892255f877
Steve Jobs 1955-2011“ od segagman is licensed under CC BY 2.0

Apple ako globálny líder

Dnes je Apple jednou z najhodnotnejších spoločností na svete. Jej produkty sú obľúbené u ľudí po celom svete a spoločnosť je lídrom v mnohých oblastiach informačných technológií.

Apple je spoločnosť s bohatou a zaujímavou históriou. Od jej vzniku v garáži dvoch kamarátov až po súčasnosť, keď je jednou z najdôležitejších technologických spoločností na svete, Apple prešla dlhú cestu.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.