10 spôsobov, ako zvládnuť naštvanú priateľku a zachrániť si vzťah

1656

Pokiaľ máte stále pretrvávajúce problémy s tým, že vaša priateľka je na vás zlá, je to na vás. Je čas zakročiť a pomôcť sebe aj jej.

Pokúste sa vžiť do jej kože

Zdroj: canva

Vaša náladová a stále nahnevaná priateľka potrebuje pomoc. Musíte sa sústrediť a všetku svoju energiu venovať empatii. Pokiaľ sa o to pokúsite a vďaka tomu pochopíte, o čo ide, máte napol vyhrané. Pochopenie znamená, že jej budete vedieť ľahšie pomôcť. Možno dokonca uznáte, že na jej mieste by ste sa zachoval rovnako.

Urobte malý prieskum

Zdroj: canva

Skúste si prezrieť jej sociálne siete, či tam nenechala nejakú nápovedu. Porozprávajte sa s jej kolegami, známymi alebo kamarátmi, či nevedia o niečom, o čom vy neviete. Mohla sa zdôveriť s nejakým problémom práve niekomu cudziemu.

Nenechajte zo seba robiť fackovacieho panáka

Zdroj: canva

Môže mať akékoľvek problémy a prechádzať si ťažkým obdobím, ale vy nie ste jej boxovací mech. Ste tam na to, aby ste ju podporili, prípadne jej pomohli. Nie aby si všetko zlé vo svojom živote vybíjala na vás. Keď ju necháte, aby to tak robila, nikdy sa nič nevyrieši, nepomôžete jej a bude to pokračovať ďalej.

Zdôverte sa niekomu

Zdroj: canva

Či už to bude naj kamoš pri pive alebo vaša sestra, keď to urobíte, pocítite nesmiernu úľavu. Pomôže vám to vidieť veci z inej perspektívy a prídete možno na to, že trocha preháňate alebo naopak, že vaša priateľka je fakt psychopat. Urobte to. Zdôverovanie sa, nie je iba ženská záležitosť. Akurát dávajte pozor, aby ste sa nerozprávali s niekým, kto vašu priateľku vyslovene nemá rád – v takých prípadoch by to bolo príliš subjektívne a negatívne.

Vytvorte si hranice

Zdroj: canva

Keby ste ich mali nastavené od začiatku, váš problém by pravdepodobne neprerástol do tak obrovských rozmerov. Je potrebné dať najavo svojej polovičke, že ste tu pre ňu, podporíte ju a pomôžete jej, ale máte svoje hranice. Vaše hranice, ktoré hraničia aj s vaším zdravím rozumom. Ako jej pomôžete, keď sám nebudete vedieť, čo so sebou?

Pracujte na komunikácii

Zdroj: canva

Je to veľmi otrepaná fráza, ale nesprávna komunikácia nám spôsobuje v živote tisícky zbytočných problémov. Naučte sa dôverovať svojej komunikácii a vyjadrovať to, čo cítite. Vieme, že pre chlapa to môže byť veľmi zložité, ale je možné, že práve takéto vyjadrenie vašej priateľke otvorí oči a pochopí, že sa správa zle. Okrem iného, je liečivé veľa sa rozprávať. Rozprávajte vy alebo nechajte rozprávať ju.

Nezľahčujte a nezanedbávajte maličkosti

Zdroj: canva

Pre vás úplne nepodstatné sprostosti, ale pre ňu dôležité maličkosti, z ktorých sa skladá celý jej svet. Možno práve tieto maličkosti sú príčinou jej správania a preto je na vás non – stop nahnevaná. Zabudnete na nejaký dátum, nekúpite kyticu pre jej mamu po ceste z práce, stále zabúdate vybaviť veci, o ktoré vás poprosila a nakoniec si aj tak musí spraviť všetko sama. Znie vám to povedome? Je načase s tým niečo spraviť a váš život sa ako zázrakom zmení.

Pokiaľ sa nič nezmení, asi je čas nechať ju ísť

Zdroj: canva

Nepríjemné správanie pretrváva a vy nevidíte ani tú najmenšiu zmenu k lepšiemu. Je načase si priznať, že sa to nezmení. Partnerský terapeut by vám pravdepodobne povedal, že každá kríza v manželstve alebo vzťahu sa dá zvládnuť. Súhlasíme. Dá sa zvládnuť. Keď sa snažia obaja. Tentokrát ale vy robíte všetko pre záchranu vzťahu a správanie vašej partnerky sa iba zhoršuje. Z takejto situácie niet iného východiska.

Zhlboka sa nadýchnite

Zdroj: canva

Osloboďte seba aj svoje srdce. Takáto partnerka vás iba zničí. Budete trpieť čím ďalej, tým viac a úplne stratíte samého seba. Môžete si tým sám spôsobiť depresiu alebo iné psychické problémy a aj keď možno za rohom na vás čaká skvelá žena, nebudete jej mať čo ponúknuť. Budete z vašej terajšej toxickej priateľky natoľko zničený a unavený, že vám tá pravá kľudne prefrčí popod nos a ani si ju nevšimnete. V tomto štádiu je naozaj čas bojovať sám za seba, nie za vzťah, ktorý nemá žiadnu budúcnosť.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre