Ako by vyzeral svet, keby Hitler vyhral vojnu – takto si to predstavoval on

20884

Adolf Hitler bol presvedčený, že Druhú svetovú vojnu vyhrá. Mal plány, ako bude prebiehať vojna ale tiež vedel, ako bude svet vyzerať po jej skončení. Po poslednej bitke sa malo na troskách Európy vybudovať nové fašistické impérium. Ak by sa im to skutočne podarilo, svet by bol dnes úplne iným miestom. Máte predstavu, aký by bol svet po vojne podľa Hitlera?

Územie Ameriky sa vráti do rúk pôvodných obyvateľov

pixabay.com, public domain

Napriek prísnej rasovej politike bol Hitler prekvapivo umiernený voči pôvodným obyvateľom Ameriky. Sľúbil im, že im prinavráti ich zem. Pravdepodobne Američanov nenávidel viac ako Indiánov.

Vybuduje obrovské vesmírne zrkadlo

hitlerq fotografia
Foto od Tallapragada

Jendým z najzvláštnejších výmyslov Nacistov bolo vesmírne zrkadlo. Plánovali do výšky 35 900 kilometrov nas Zemou umiestniť zrkadlo z rozlohou 1,6 kilometra štvorcového.

Zrkadlo bolo ako zbraň v ruke chlapca, ktorý zabíja chrobáky. Ak niektorý národ alebo štát rozhnevá Hitlera, namieri naň zrkadlo a odraz slnečných lúčov ich zničí. Slnko sa malo premeniť na zbraň.

Pri zrkadle plánovali vybudovať vesmírnu stanicu. Ťažko povedať, akoby tento plán naozaj vyšiel. Strojca nápadu Hermann Oberth mu veril natoľko, že po skončení vojny žiadal Američanov, aby zrkadlo vybudovali.

 

Veľký živý múr

pixabay.com, public domain

Plánoval ochrániť Nemecko pred Japonskom. Myslel si, že raz príde k vojne medzi týmito dvoma ríšami a plánoval sa na ňu dobre pripraviť. Obranná línia sa mala tiahnuť po 70. východnom poludníku.

Tretiu ríšu mal ochrániť múr. Ale nie z tehál, ale z ľudí. Pozdĺž tejto línie chcel vytvoriť mestá, kam pošle viacerých vojakov. Každému dá farmu a zbraň. Jedinou úlohou týchto mužov bude mať toľko detí, koľko sa len bude dať. Za ženy si mali zobrať miestne ženy. Nemecké manželky na toto územie nesmeli prísť. Navyše Hitler stanovil aj minimálnu kvótu, koľko detí by mal mať každý muž. Presne sedem.

Rozhádanie USA a Veľkej Británie

pixabay.com, public domain

Verejne Hitler prehlasoval, že nemá plán ako obsadiť Spojené štáty. On nimi pohŕdal a nenávidel ich systém vlády. Tvrdil, že sú to spolovice černosi a spolovice Židia. Kým nevstúpili do vojny, veril, že sa postavia proti Veľkej Británii a tá nakoniec obsadí Spojené štáty namiesto neho.

Vyhlásil, že raz sa tieto dve krajiny postavia proti sebe a jedna z nich bude musieť zmiznúť. Nuž, realita bola iná. USA a Veľká Británia držali spolu a Nemecko vojnu prehralo.

Zastrelenie Ghándího

Hitler považoval Indov za druhotriednu rasu a veril, že musia poslúchať nadradenú áryjskú rasu. Prvého, ktorého sa chcel zbaviť bol Ghándi. Jeho myšlienky boli v rozpore s tými, ktoré presadzoval Hitler.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre