Aktuálne správy #60: V Austrálií ukradli zlodeji vyše 300 000 litrov pitnej vody a do roku 2030 bude viac ako polovica občanov USA obéznych

4660

Prinášame vám výber najaktuálnejších zaujímavostí, správ a informácií z celého sveta. Dnešný súhrn správ sa venuje napríklad zákazu útočných pušiek na Novom Zélande, Zlodejom pitnej vody v Austrálií, alebo progresívnemu zákonu na pôde cirkvi.

 

Podľa vlády bude Nový Zéland bezpečnejším miestom keď bude v rukách občanov menší počet útočných pušiek. Spustili tento program na nákup zbraní v obehu po zákaze týchto typov zbraní. Zákon prišiel ako odpoveď na hromadnú streľbu, kde zomrelo v marci 51 ľudí.

 

 

Austrália po obrovských požiaroch a teplotných rekordoch začína vyzerať ako post apokalyptická krajina z filmu Mad Max. Zlodeji sa začínajú zameriavať na pitnú vodu, ktorá bude pri globálnom oteplovaní stále cennejšia komodita a to hlavne v Austrálií.

 

 

Pápež oficiálne povolil katolíckej cirkvi zdieľať dokumenty a informácie s autoritami štátu. V niektorých štátoch ako USA bolo takéto konanie už normalizované, ale pápež spravil univerzálne vyjadrenie pre celú cirkev ako dôsledok toho, že v mnohých štátoch odmietali zástupcovia cirkvi komunikovať s políciou.

 

 

Vzdelávací program nájdete na na stránke elementsofai.com

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre