Aktuálne správy #61: Podľa štúdie je pri študijných výsledkoch dôležitejšie zázemie, ako vrodený talent a inžinieri z IBM pracujú na technológií, ktorá môže odstrániť väčšinu negatív pri výrobe batérií

2571

Prinášame vám aktuálne správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám rozšíria rozhľad v rôznych témach. Dnes sa dozviete o tom ako  to je naozaj s vrodeným talentom na štúdium, o novej technológií, ktorá môže byť revolučnou pre výrobu batérií, alebo o tom ako už možno nie je bezpečné ani len dvojstupňové overovanie.

 

 

Štúdia vykonaná na Univerzite v Yorku zistila, že sa môže človek narodiť s predispozíciou ku dobrým školským výkonom, ale pre dosiahnutie školských úspechov je oveľa dôležitejšie mať vzdelaných a zabezpečených rodičov. Konkrétne lenn49% ľudí zo skúmanej vzorky s veľmi dobrými genetickými predpokladmi, ale s chudobnejším zázemím sa dostalo na univerzitu. Na druhej strane sa dostalo na univerzitu 62% ľudí z dobrých a bohatých rodín a  so slabšou genetickou predispozíciou.

 

 

Batérie sú súčasťou stále viacerých produktov a ich výroba z ťažkých kovov ako kobalt je spojená s množstvom negatív. Inžinieri zo spoločnosti IBM tvrdia, že vymysleli batériu, ktorá nepoužíva ťažké kovy, má lepší výkon a je bezpečnejšia.

 

 

Protimonopolný úrad vo Francúzsku pokutoval Google za zneužívanie svojej pozície. Google údajne používa metódy na svojej reklamnej platforme, ktoré sú schválne zložité, nefungujú férovo a znevýhodňuje niektorých zákazníkov pre zvýšenie svojho zisku.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre