Aktuálne správy #63: Podľa analýz sa za rok 2019 zvýšil majetok najbohatších 500 ľudí o $1,7 bilióna a v Austrálii kvôli požiarom zomrelo už vyše 480 miliónov zvierat

2884

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa rozširuje priepasť medzi najbohatšími ľuďmi a obyčajnými smrteľníkmi, o možnom spôsobe ako sa nám môžu zregenerovať zničené zuby, alebo o izolátore, ktorý máme skoro všetci doma a vydrží aj teploty nižšie ako 273 °C.

 

 

 

Podľa analýzy od Bloombergu zvýšilo 500 najbohatších ľudí svoj majetok za posledný rok o 25% na $5.9 trilióna. Takéto množstvo majetku nebolo v rukách najbohatších 500 ľudí od roku 1929. Analýza vznikla ako odpoveď na navrhovanú milionársku a miliardársku daň prezidentských kandidátov Sandersa a Warrenovej.

 

 

Bioinžinieri pracujú na spôsobe ako obnoviť rast strateného zubu Zatiaľ sa podarilo experiment úspešne aplikovať na potkanoch a je to prvý úspešný pokus o regeneráciu zubov pomocou technológie.

 

 

V Turecku bola od roku 2017 zakázaná online bezplatná encyklopédia Wikipedia, kvôli podstránkam Wikipedie, na ktorých sa uvádzala spojitosť Turecka s teroristickými organizáciami.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre