Aktuálne správy #68: Trump reaguje na bombardovanie základní USA sankciami a jedna z najväčších sladkovodných rýb oficiálne vyhynula

2190

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o Trumpovej reakcii na bombardovanie základní US, o pozitívnych účinkoch odstránenia uhoľných elektrární, alebo o vyhynutí jednej z najväčších sladkovodných rýb.

 

 

Menej ako 2 roky starý Start up vytvoril v laboratórií plnohodnotné filety ryby z jej buniek. Najskôr sa rybe odoberie článok svalu, z ktorého sa odoberú kmeňové bunky. Bunky sa ošetria pomocou enzýmov a následne sa v bioreaktore obohacujú o proteíny a iné živiny. Hotové filety sa vytlačia pomocou 3D tlačiarne.

 

 

Podľa výzkumu z univerzity v Kalifornii sa v okolí zatvorených uhoľných elektrární ukázalo mnoho pozitív pre prostredie. Ekonomicky je prechod na obnoviteľné zdroje energie podľa dostupných údajov nevýhodný, ale benefity pre zdravie a prírodu sú nevyvrátiteľné.

 

 

Čínsky jeseter je ryba, ktorá dorastá až do dĺžky 7 metrov a váhy 450 kg. Vedci odhadujú, že tento druh existoval na planéte už 200 miliónov rokov dozadu.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre