Nevšedné priateľstvo: Muža s depresiou a rakovinou emocionálne podporuje aligátor Wally

156

Vstúpte do nevšedného sveta Joie Henneyho, muža, ktorý si ako emocionálnu podporu vybral aligátora menom Wally. Ich nezvyčajné priateľstvo láme stereotypy.

Ako sa začala ich cesta?

Wally nie je obyčajný aligátor. Bol zachránený ako mláďa na Floride a vďaka špecifickým zákonom sa stal členom Henneyho rodiny. Joie Henney, dlhoročný záchranca aligátorov, prijal Wallyho so všetkými potrebnými povoleniami.

wally 1
Zdroj: Youtube

Život s aligátorom

Na rozdiel od bežných predstáv, Wally žije v Henneyho dome úplne slobodne. Je to prvý aligátor, s ktorým sa Henney stretol, ktorý neprejavuje agresívne správanie, nech sa deje, čokoľvek.

Emocionálna opora v ťažkých časoch

Wally pomáhal Henneymu prekonávať depresiu a zvládať liečbu rakoviny bez potreby liekov na predpis. Napriek tomu že ich mal odmietol ich brať. Ich vzťah ukazuje, akú veľkú úlohu môžu zvieratá zohrávať v životoch ľudí. 

wally 2
Zdroj: Youtube

Oveľa viac ako domáci maznáčik

Henney nevidí Wallyho len ako svojho spoločníka, ale spolu navštevujú školy a zariadenia pre seniorov, aby ukázali, aký pozitívny vplyv môžu mať zvieratá na ľudské životy a zároveň zdôraznili, že aligátory (a iné exotické zvieratá) nie sú vhodné pre každého ako domáci maznáčikovia. Ako zviera, ktoré je oficiálnou emocionálnou podporou pre svojho majiteľa, má Wally povolený vstup na verejné priestranstvo.

wally 3

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.