Americké námorníctvo zachytilo niekoľko videí v priebehu rokov 2004-2015, na ktorých vidieť zvláštny lietajúci objekt

3175

Americkému námorníctvu sa podarilo natočiť viacero videí, ktoré ukazujú, že zrejme naozaj nie sme v celom vesmíre sami. Neidentifikovaný lietajúci objekt bol zachytený z pohľadu troch pilotov stíhačiek, ktorí vlastným očiam neverili čo vidia.

Tieto tri videá však boli natočené postupne, a to v rokoch 2004 až 2015, ale zverejnené boli až nedávno. Verejnosti ich ukázala výskumná organizácia UFO, ktorú vedie bývalý spevák Blink-182 Tom DeLonge. Hovorca amerického námorníctva Joseph Gradisher povedal k danej téme toto: „Námorníctvo považuje fenomény obsiahnuté/vyobrazené v týchto troch videách za neidentifikované.“ Už predtým odmietli situáciu komentovať, takže toto sú v skutočnosti dosť zaujímavé správy.

Foto od youtube

V zákulisí je možné vidieť podivné plávajúce objekty, ktoré vykonávajú manévre také, aké nedokáže žiadne známe lietadlo či iný lietajúci objekt. Jeden z týchto incidentov sa tak stal v novembri 2004, no uverejnený bol až v decembri 2017. Úniknutá správa z Pentagonu – ústredia amerického ministerstva obrany – hovorí o nadzvukovej kozmickej lodi, ktorá po dlhú dobu prenasledovala americkú loď, no neskôr odrazu zmizla. Jeden z pilotov v správe uviedol, že lietajúci objekt bol pevný, biely, bez hraníc, rovnomerne zafarbený, bez akýchkoľvek stožiarov alebo krídel a mal vzhľad pretiahnutého vajíčka. Ďalšou osobou zodpovednou za zverejnenie týchto videí a žiadosťou o ďalšie informácie o nich je John Greenwald, kurátor webovej stránky UFO The Black Vault. „Veľmi som očakával, že keď americká armáda zverejní videá, tak tieto objekty aj identifikuje, no neurobili to. Označili ich za neidentifikované. To ma skutočne prinútilo usilovať sa o preukázanie pravdy ešte viac,“ povedal John.

Americká armáda však vzhľadom na množstvo správ nedávno zmenila svoju politiku, pokiaľ ide o hlásenie takýchto pozorovaní. Je to preto, že veľké množstvo ľudí hlási neautorizované alebo neidentifikované lietadlo vstupujúce do rôznych vojensky kontrolovaných výcvikových areálov a vymedzených vzdušných priestorov. Námorníctvo a USAF berú tieto správy veľmi vážne a každú z nich starostlivo skúmajú. Získané informácie o akomkoľvek podozrení na vniknutie do výcvikového priestoru sa preskúmajú do detailov. Následne sa tieto informácie katalogizujú a analyzujú s cieľom zistiť akékoľvek nebezpečenstvo pre leteckých dopravcov.

Foto od youtube

„Akákoľvek správa vytvorená na základe týchto vyšetrovaní bude obsahovať utajované informácie o vojenských operáciách. Preto sa neočakáva žiadne zverejnenie informácií širokej verejnosti,“ povedal John. Či už nám to bude skutočne oznámené alebo nie, tak pravda, zdá sa, zostane niekde ukrytá.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre