Práškové BCAA AMINO X od spoločnosti BSN – Prvé instantné aminokyseliny na trhu, sú naozaj tak skvelé?

566

Dnes sme si pre vás pripravili hodnotenie populárnych práškových aminokyselín – AMINO x, ktoré vyrába firma BSN. AMINO x sú dlhodobo populárne medzi slovenskými športovcami a voľbou číslo 1. u nových cvičencov.

 

Výrobca AMINO X – BSN.

Spoločnosť Bio-Engineered Supplements and Nutrition ( skrátene BSN) , ktorá produkt vyrába bola založená v roku 2001 a stala sa popredným lídrom v oblasti športovej výživy . Zakladatelia Chris Ferguson a Scott James vytvorili značku, ktorá si dala za účel inovovať postupy a zloženie športových doplnkov. Podľa slov spoločnosti ich cieľ bol vyvíjať unikátne produkty, nikdy duplikovať existujúce značky.

Za 6 rokov sa im podarilo opakovane obhájiť až 35 cien v oblasti športovej suplementácie. Žiadna iná spoločnosť na trhu nezískala toľko ocenení ako práve BSN. Svoje produkty dodávajú viac ako 40 000 maloobchodníkom vo viac ako 90 krajinách po celom svete. Okrem AMINO X vyrába aj produkty ako proteín Syntha – 6 alebo predtréningový stimulant N.O.-XPLODE .

Amino X
BCAA Amino x od BSN sú medzi športovcami už kult

Základný popis BCAA AMINO X

Šumivé, instantné BCAA aminokyseliny od renomovaného výrobcu s dlhoročnou tradíciou. Osviežujúce príchute, skvelá rozpustnosť, obsahujú dokonca Vit. D, veľmi dôležitý prvok podporujúci anabolizmus a správnu hormonálnu reguláciu.
Hlavné zložky produktu predstavujú aminokyseliny ( zmes BCAA (L-Leucín, L-Valín, L-Isoleucín), L-Alanín, L-Taurín, L-Arginín).

Jedna dávka predstavuje 14,5 g. Dodá telu 10 g aminokyselín (vrátane mikronizovanej zmesi BCAA).

AMINO X podporujú glykogénovú resyntézu a pomáhajú tiež podporiť citlivosť na inzulín . Efekt rovnako zahŕňa tzv. antikatabolizmus, čo znamená, že vaše svalové vlákna sú chránené pri nadmernej záťaži a tým pádom sa rýchlejšie regenerujú. Na to priamo nadväzuje a vyššia výdrž pri cvičení a efektívne odbúravanie únavy po kvalitnom tréningu.

BCAA AMINO X od BSN boli vôbec prvými instantnými / šumivými aminokyselinami na trhu. Neobsahujú kofeín a ani cukor.

BCAA

Príchute:

  • Modrá malina / blue raspberry
  • Čerešnová kola / cherry cola
  • Klasická kola / classic cola
  • Ovocný punč / fruit punch
  • Zelené jablko / green apple
  • Limetková kola / lime cola
  • Vodný melón / water melon

 

Dávkovanie Amino X:

Podľa odporúčaní jednu dávku rozmiešať s 225 ml a ihneď vypiť.

Cena za jednu dávku:

Od 0,40 € pri 1010 g balení. Vždy berieme do úvahy najnižšiu cenu na internete.

Naša recenzia BCAA AMINO X od BSN :

Chuťová bomba! Úžasné ovocné príchute! Mal som možnosť vyskúšať blue raspberry, fruit punch a green apple, jablko pre mňa jasný víťaz. Až sa vám nechce veriť že je tam naozaj 0 g cukru. Veľmi skvelé ak chceš rýchlo zahnať chute na sladké, do diéty.

Rozpustnosť na jednotku, po nasypaní odmerky do pohára s vodou to zašumí, stačí zľahka premiešať a vypiť. Pozor pri rozmiešaní v šejkri – zvykne explodovať, otváraj opatrne!

K zloženiu – Pri 14 g tvoria 10 g aminokyseliny. Zamrzí však malý obsah vetvených aminokyselín, teda BCAA. U slovenských predajcov tieto dáta nenájdete. V dávke (14,5 g) sa nachádzajú 2 g L-Leucínu, 1g L-Isoleucínu, 1 g L-Valínu. Matematicky vzaté, nájdeš tu len 4 g BCAA v 14,5 g porcii, čo nepredstavuje ani tretinu z celkového množstva. Mínus ktoré niekto kompenzuje dvojnásobnou dávkou. Z môjho pohľadu tým značne strácajú na konkurenciu.

Ak berieme do úvahy všeobecné odporúčania, odporúčaná jednorazová dávka BCAA je 5-10 g. To jednou dávkou jednoducho nedosiahnete.

Osobne som počas užívania týchto BCAA nemal až tak dobrú regeneráciu a výkonnosť ako pri iných značkách. Únava na tréningoch sa dostavila skôr než zvyčajne pri iných značkách. Vždy som bral dávku pred a po tréningu, prípadne dve počas tréningu.

 

Zhrnutie recenzie.

Silné stránky produktu:

➕ Nula gramov cukru – super ak máte chuť na sladké

➕ Vysoko rozpustné a bez hrudiek

➕ Výborná cena

➕ Vysoké množstvo pridaných látok, ktoré môžu efektívne zvýšiť výkon

 

Slabé stránky produktu:

Menšie množstvo BCAA, čo sa dá kompenzovať vyššou dávkou

 

 

Alergény:

Informácie pre alergikov: Obsahuje sóju (lecitín). V rovnakom podniku sa vyrábajú aj mlieko, vajcia, arašidy, glutén a orechy.

 

 

zdroje: popis látok wikipédia

PREHĽAD RECENZIE
Zloženie
Chuť
Rozpustnosť
Cena / Kvalita
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
amino-x-bsn Aminokyseliny AMINO X sú odporúčaným produktom pre efektívny a kvalitný tréning.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre