Angela Merkelová alebo Železná lady ako ju mnohí prezývajú, sa považuje za najsilnejšiu ženu sveta (+ďalšie fakty)

930

Angela Merkelová je nemeckou kancelárkou a vodkyňou krajiny, ktorá riadi celé európske hospodárstvo. Miluje futbal a údajne sa veľmi bojí psov. Pri moci je už od roku 2005, čo je skutočne úctyhodné obdobie. Jedni ju milujú, iní zas nenávidia, no takto to býva. Odporcovia ju obviňujú najmä z toho, že počas migračnej krízy viedla zlú politiku, pretože do Nemecka vpustila veľmi veľa migrantov. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko zaujímavostí z jej života.

angela merkel fotografia
Foto od EU2017EE

Fakt č. 1: Až desaťkrát ju časopis Forbes označil za najsilnejšiu ženu na svete. Dvakrát skončila na druhom mieste, hneď za Vladimírom Putinom, z čoho je jasné, že ani medzi mužmi sa nestratí.

Fakt č. 2: Merkelová je od marca 2014 oficiálne najdlhšie pôsobiacou najmocnejšou osobou v celej histórii Európskej únie, ktorá vládne krajine.

Fakt č. 3: Nemeckí podporovatelia ju nazývajú Mutti, čo znamená „mama“.

Fakt č. 4: Má titul z fyziky a doktorát z kvantovej chémie. Niektorí hovoria, že jej úspech ako političky vychádza práve z jej vedecko – analytického prístupu k situáciám. Pracovala tiež ako vedecká pracovníčka a bola zároveň jedinou ženou v sekcii teoretickej chémie vo Východonemeckej akadémii vied.

Fakt č. 5: Angela chcela byť pôvodne učiteľkou ruského jazyka a fyziky.

Fakt č. 6: Existuje bábika Barbie, ktorú vytvorili podľa nej. Pri príležitosti osláv 50. výročia založenia spoločnosti Mattel, uviedli na trh špeciálnu sériu Barbie, vrátane spomínanej bábiky podľa vzoru Merkelovej. „Je to jednoducho dobrý vzor pre dievčatá na celom svete,“ povedala vtedy hovorkyňa spoločnosti.

Fakt č. 7: Hoci sa táto skutočnosť nikdy nepotvrdila, niekoľko zdrojov písalo o Angele Merkelovej ako o osobe praktizujúcej judo.

Fakt č. 8: Helmut Kohl k nej vzhliadal. Bývalý nemecký kancelár o nej pravidelne hovoril ako o „mein Mädchen“ (moje dievča), zatiaľ čo počas jeho vlády pôsobila ako ministerka pre ženy a mládež.

Fakt č. 9: Podľa WikiLeaks, NSA špehovala Merkelovú a jej zamestnancov celé roky cez telefonické hovory. V roku 2013 sa na túto tému vyjadrila Angela takto: „Špionáž medzi priateľmi nie je nikdy prijateľná.“

Fakt č. 10: Veľmi sa bojí psov. Je známe, že v roku 2007 ruský prezident Vladimir Putin priviedol na spoločné stretnutie svojho čierneho psa. Neskôr sa Merkelová vyjadrila na túto tému pre novinárov takto: „Chápem, prečo to musel urobiť, skrátka aby dokázal, že je muž. Bojí sa vlastnej slabosti. Rusko nemá nič, nemá úspešnú politiku ani hospodárstvo. Všetko, čo majú, je toto.“

 

Zdroj: indiatoday.in, bustle.com

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre