Anglická cirkev spustila súbor opatrení, ktoré smerujú k správnemu užívaniu sociálnych sieti

197

Anglická cirkev spustila svoj zaujímavý súbor opatrení, ktoré smerujú k správnemu užívaniu sociálnych sieti, ktorých cieľom je urobiť zo sociálnych sieti šťastnejšie miesto pre každého užívateľa. Ako vieme, tie dnes hýbu nielen virtuálnym svetom, ale výrazne ovplyvňujú život takmer každého užívateľa. Častokrát však tým nesprávnym smerom.

facebook fotografia
Foto od FirmBee

Cieľom tejto cirkvi je najmä riešiť online zneužívanie a zavádzajúci obsah, ako aj šíriť pozitívnejšiu atmosféru. Sociálne siete prinášajú podľa cirkvi množstvo radostí, ale aj celý rad nevýhod. Smernice zahŕňajú výzvy na zaobchádzanie s ostatnými tak, ako by si sami želali, aby sa zaobchádzalo s nimi. Upozorňujú najmä na dobre zváženie textu predtým, ako ho odošlete. Všetci dobre vieme, aký vplyv môže mať na ostatných jeden status či jedna jediná správa. Online svet má dnes extrémnu silu a je stále viac nebezpečný.

Tieto plány predstavil arcibiskup z Canterbury menom Justin Welby. „Sociálne siete výrazne a neodvratne zmenili spôsob, akým žijeme naše životy. Ako kresťania sme povolaní angažovať sa spôsobom, ktorý je formovaný príkladom Ježiša,“ povedal Welby. „Zakaždým, keď komunikujeme online, máme príležitosť sa buď pridať k prúdom cynizmu a zneužívania, alebo si vybrať namiesto toho zdieľanie svetla a milosti, čiže pozitívnych správ a rovnakej energie.“

Usmernenia sa vzťahujú najmä na verejné odpovede na sociálnych sieťach, ktoré vedie anglická cirkev, čiže arcibiskup z Canterbury a Yorku. Nevhodné príspevky zväčša vymazujú, nahlasujú, alebo používateľov rovno zablokujú. Welby tiež predstavil dobrovoľnú digitálnu chartu zameranú na pravdu, láskavosť, privítanie, inšpiráciu a súdržnosť. Ľudia všetkých vierovyznaní sú vyzvaní, aby sa zaregistrovali.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre