Archeológovia našli 500-ročné spodné prádlo, ktoré je doposiaľ najstaršie

1095

Mary Phelps Jacob je veľkým menom v dejinách ženského oblečenia. Mary totiž pokladajú za vynálezkyňu modernej podprsenky a tento výrobok si dala patentovať v roku 1914. Donedávna sa predpokladalo, že korzety boli predtým jediné, ktoré mali ženy na výber resp. sa považovali za predchodcu podprsenky. Avšak, všetky tieto dohady sa len nedávno úplne zmenili.

Nedávny objav v starobylom hrade v Rakúsku preukázal, že podprsenky poznali už oveľa skôr. Tie, ktoré objavili ukryté v hrade sa datujú na viac ako 500 rokov dozadu. Tento objav tiež odhalil, že sú nielen staršie, ako sa predtým predpokladalo, ale vyzerali aj veľmi dobre. Táto podprsenka bola dokonca zdobená čipkou. Čiže je zrejmé, že už aj samotná Victoria nosila podprsenky.

Táto podprsenka, ktorá je doposiaľ najstaršia, sa našla v zámku Langberg – vo východnom Tirolsku:

1 28
Foto od boredpanda
2 27
Foto od boredpanda
4 26
Foto od boredpanda

Spolu s podprsenkou boli nájdené aj tieto nohavičky:

5 27
Foto od boredpanda
6 25
Foto od boredpanda

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.