Archeológovia objavili pod egyptským chrámom tajný tunel

382

V starovekom egyptskom meste Taposiris Magna objavili archeológovia tajný tunel, ktorý sa nachádza pod chrámom zasvätenom bohovi Osirisovi. Tento záhadný objav rozprúdil medzi ľuďmi špekulácie, že sa tu nachádza hrobka Kleopatry a Marca Antonia. Je to skutočne tak?

tunel
Zdroj: Youtube

Tunel objavila archeologička Kathleen Martinsová, ktorá túto oblasť skúma už 14 rokov. V oblasti, kde sa tunel nachádza bolo v minulosti približne 23 zemetrasení, ktoré spôsobili, že sa egyptský chrám zrútil. 

Aké sú však dôkazy, že sa pod chrámom nachádza hrobka Kleopatry a Marca Antonia? Už v roku 2009 sa hovorilo o tom, že mesto Taporisis Magna by mohlo byť miestom posledného odpočinku tejto mileneckej dvojice. Na mieste chrámu sa našli mince s podobizňou Kleopatry a tiež časti masky, ktoré mohli zobrazovať Marca Antonia.

tunel chram
Zdroj: Youtube

Či je táto špekulácia skutočne pravdou, ukážu až ďalšie archeologické výskumy. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.