Asfalt je v týchto vysokých teplotách taký horúci, že dokáže ľahko popáliť labky psov, ako sa aj stalo

567

Horúčavy panujú v rôznych európskych krajinách a my ľudia ich znášame niekedy naozaj ťažko. Nehovoriac o zvieratách, najmä psoch. Tí to majú ešte oveľa ťažšie. Navyše, cesty a chodníky sú také rozhorúčavené, že pre psov sú veľmi nebezpečné. Môžu sa totiž veľmi ľahko popáliť. Tak, ako sa to stalo nasledujúcemu psíkovi.

hot pavement fotografia
Foto od katerha

Treba si tak uvedomiť, že v takýchto horúčavách skutočne nie je veľmi dobré brať svojich miláčikov na prechádzky. Ak chcete predísť tomu, aby ste im ublížili, mali by ste túto výstrahu zobrať vážne. Avšak, treba povedať, že mnohí majitelia si dopredu nedokážu uvedomiť škody, čo je pochopiteľné. Odborníci preto vyzývajú, aby majitelia psov pred prechádzkou vykonali „kontrolu vozovky“. Toto vyhlásenie prišlo potom, ako utrpel psík s názvom Buster popáleniny na svojich labkách.

Buster bol prevezený do zvieracej nemocnice Hammersmith Blue Cross, kde ho liečili. Tracey Parnell, veterinárna sestra povedala: „V tomto horúcom počasí by sa so psom malo chodiť vonku iba skoro ráno a čo najneskôr večer. Jednoduchým spôsobom, ako otestovať nebezpečenstvo cesty je zložiť si vlastné topánky a postaviť sa na cestu. Ak nedokážete udržať nohy na chodníku ani päť sekúnd, potom to nie je bezpečné ani pre psa.“ Majiteľ Bustera taktiež nevedel o tomto nebezpečenstve horúcich ciest, a preto by chcel touto cestou informovať ostatných majiteľov o nebezpečenstve, ktoré na nich číha.

dog in the street fotografia
Foto od pedrosimoes7 Ilustračné

Popálený psík dostal špeciálne topánky, ktoré mu pomáhajú upokojiť jeho labky. Veterinárna stanica odporúča držať sa mimo asfaltových ciest, resp. obmedziť prechádzky na ranné a večerné hodiny, keď je chladnejšie. Navyše, vysoké horúčavy sú nebezpečné aj z toho hľadiska, že im hrozí úpal. Pes menom Finlay ho dostal a takmer zomrel, psy sú na to háklivé viac, ako ľudia a úpal je pre nich ešte nebezpečnejší. Preto dbajte na to, aby ste svojich domácich miláčikov zbytočne netrápili a neohrozili ich zdravie či dokonca život.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre