Austrália prežíva také ťažké časy ako ešte nikdy a tieto slová i fotografie sú toho jasným dôkazom

13092

V roku 2020 to vyzerá, akoby sme dosiahli novú úroveň napätia. Čoraz častejšie sa hovorí o možnosti vypuknutia tretej svetovej vojny. Medzitým je Austrália stále v plameňoch, ktoré majú ničivé následky. Aby sme vám ukázali, aká vážna tam je situácia, tak máme pre vás pripravených niekoľko fotografií.

Plamene už stihli zničiť krajinu aj jej ekosystém a zanechali aj niekoľko mŕtvych ľudí, no tiež obrovský počet mŕtvych zvierat. Je spálených niekoľko miliónov hektárov pôdy a vysídlených stoviek tisíc Austrálčanov. Je to katastrofa, ktorej rozmery by sa dali prirovnať ku koncu sveta. Často sa hovorí, že Veľký čínsky múr je jedinou štruktúrou, ktorá sa dá vidieť z vesmíru. Požiare v Austrálii sú však také rozsiahle, že aj satelity obiehajúce okolo Zeme môžu spozorovať dym a plamene.

Vážnosť situácie chápu aj v ďalších krajinách, ktoré sa snažia pomôcť. Minister dopravy v Novom Južnom Walese, Andrew Constance, pre médiá povedal, že nejde o klasické požiare, na ktoré sú zvyknutí, ale na hotovú atómovú bombu. Krajina žiada o pomoc ľudí z celého sveta, prispievať môže ktokoľvek z vás. V skutočnosti celý svet reaguje na situáciu tak dobre, ako vie. V tomto smere výrazne pomáhajú aj celebrity, ktoré posielajú peňažné dary. Napríklad komik Celeste Barber získal takmer 17 miliónov amerických dolárov pre vidiecku hasičskú službu v Novom Južnom Walese. Najlepšia tenistka na svete, Ashleigh Barty, sľúbila, že na pomoc venuje 250 000 dolárov. Taktiež známa americká speváčka Pink a herečka Nicole Kidman prisľúbili 500 000 dolárov austrálskym hasičským službám.

„Toto je obrázok môjho otca, ktorý si zdriemol na krátky čas, zatiaľ čo môj brat neustále sleduje oheň horiaci v hornej časti našej farmy. Moja rodina bojuje proti požiarom na farme a v našej komunite nonstop už viac ako mesiac. Sú unavení, majú bolesti a dochádzajú im zdroje. Dnes som dokonca počula môjho otca plakať so slovami: „Ja som nikdy nič také nevidel, nikdy to nekončí“. Zostáva nám ešte viac ako 50 dní leta, ešte nie sme ani na polceste. Austrália je v plameňoch a po celej krajine sú odvážni ľudia. DOBROVOĽNE bojujú deň čo deň, aby boli naše životy a domovy bezpečné. Títo hasiči potrebujú našu podporu viac ako kedykoľvek predtým! To by malo byť teraz naše jediné zameranie. Všetkým ľuďom, ktorí priamo a nepriamo pomáhajú po celej krajine týmto ďakujem! Všetkých ostatných prosím, aby ste darovali čokoľvek, pretože každá maličkosť pomôže,“ napísala jedna dievčina.
– Toto nie je záber z filmu, ale z nášho sveta. 4 000 ľudí momentálne prebýva na pláži kvôli požiarom. Fotografia vytvorená v Mallacoota, štát Victoria.
Fotografie, pri ktorých netreba písať nič, pretože dokonale vyjadrujú situáciu v Austrálii:


Foto: Boredpanda
Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre