Vynaliezavosť a láskavosť – mama vytvorila pre svoju zdravotne postihnutú dcéru špeciálne bábiky

360

Rôznorodosť je to, vďaka čomu sa oplatí žiť. Niektorí z nás sa narodili predčasne, iní sú vysokí a ďalší majú zdravotné postihnutie. Angličanke Clare Tawell sa narodila nepočujúca dcéra Tilly. Toto zdravotné postihnutie inšpirovalo matku začať vyrábať bábiky s načúvacími nástrojmi.

85fa1f5df68c2843ce051a6b10
Zdroj: nowiveseeneverything

Žiadne predajne v tom čase neposkytovali taký tovar. Keď dcéra Tilly zbadala jej prvú vyrobenú bábiku, úplne si ju zamilovala. Toto Clare posilnilo a uvedomila si, že jej nápad má zmysel a bude sa zrejme páčiť aj iným ľuďom. 

Čoraz viac ľudí prejavovalo záujem o tieto špeciálne hračky. Clare sa preto rozhodla vytvoriť aj internetový obchod s názvom „BrightEars“.

164dbd51749a2f09eb3b94cd60
Zdroj: nowiveseeneverything

Jednou z hlavných myšlienok tohto zaujímavého projektu bolo nielen posilnenie detí s rovnakým postihnutím, ale aj podpora začlenenia. „Šikanovanie často pramení z nevedomosti a len vedomosťami sa dá prekonať. Netreba sa skrývať so svojimi odlišnosťami, každý človek má právo byť uznaný a byť hrdý na to, kým je,“ vysvetlila Clare. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.