Bezhraničná láska: Slobodný otec si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré odmietlo 20 rodín

172

Alba je dievčatko s Downovým syndrómom, ktorého životný príbeh sa niesol v znamení bolesti a utrpenia. Hneď po narodení ju jej biologická matka opustila a odmietlo ju ďalších dvadsať adoptívnych rodín. Jej budúcnosť vyzerala neisto, až kým jej do života nevstúpil Luca Trapanese.

Zdroj: trapaluca / Instagram

Luca pociťoval po nevydarenom vzťahu prázdnotu, ktorú mohlo podľa jeho slov vyplniť len dieťa. Keďže bol slobodným homosexuálom v Taliansku, stretol sa s niekoľkými problémami. Náhradné materstvo a adopcia partnerov rovnakého pohlavia totiž nie je v tejto krajine možná. Napriek tomu túžil byť otcom a nenechal sa odradiť spoločenskými predsudkami.

Keď sa preto dozvedel o Albe a nepriazni jej osudu, vnímal to ako znamenie. V roku 2017 sa rozhodol si ju adoptovať a odvtedy sú nerozluční. Vždy sníval byť otcom a vďaka Albe si svoj sen plní. Často sa o ich život delí na Instagrame, kde si dvojica získala obrovskú priazeň.

Zdroj: trapaluca / Instagram

Dnes má Alba už sedem rokov, no na ich živote sa nič nezmenilo. Stále je plný lásky, radosti a smiechu. Luca je oddaný svojej dcére a neustále pracuje na jej raste a šťastí. Jej potreby sú preňho najdôležitejšie a zakaždým sa ich snaží naplniť.

Ich dni sú plné spoločných aktivít, ako napríklad tanca a spevu. Je preňho dôležité, aby obaja robili to, čo ich baví a napĺňa. S láskou spomína na jej prvé kroky a na moment, keď ho po prvý raz oslovila „oci“. Uvedomuje si, aké sú tieto míľniky v živote detí s Downovým syndrómom dôležité. Snaží sa z nej vychovať osobnosť, ktorú ľudia nebudú vnímať len v rámci jej znevýhodnenia. Podporuje ju preto v každej výzve a obhajuje jej právo robiť veci, aké robia zdraví ľudia.

Zdroj: trapaluca / Instagram

Aj preto dnes Alba žije v prostredí plnom lásky a množstva príležitostí. Chodí do školy, naučila sa lyžovať, hrať na klavíri a zamilovala si hudbu. Tancuje, spieva, športuje a s radosťou objavuje svet. Hoci mnohí vnímajú Downov syndróm ako nevýhodu, spolu s Lucom z neho spravili jej prednosť.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre