8 skutočne bizarných rekordov zaznamenaných v Guinnessovej knihe rekordov

2239

Guinnessove svetové rekordy sú teoreticky úžasné a zdanlivo nedosiahnuteľné. Držitelia rekordov sú úžasne silní alebo rýchli alebo inak schopní posúvať hranice ľudských schopností. V priebehu rokov sa však tieto kategórie svetových rekordov stali čoraz bizarnejšími – a to nehovoríme len o ľuďoch s abnormálne dlhými nechtami.

Niektoré z týchto záznamov sú neuveriteľne špecifické, zatiaľ čo iné len vyvolávajú otázky o príčetnosti držiteľa rekordu. Nasledujúcich 8 rekordov sú len malý zlomok podivností, ktoré zaznamenali porotcovia z Guinnessovej knihy rekordov. Ak ste však vždy chceli mať svoje meno spojené so svetovým rekordom, široká škála možností, ktoré sú tu uvedené, vám môže dať nádej … alebo nápady.

1. Najrýchlejší polmaratónsky beh pri tlačení kočíka.

Tento rekord by si zaslúžili všetci rodičia, ktorých rodičovstvo nijakým spôsobom v živote nespomalilo alebo nezastavilo. Ženský rekord momentálne drží Lauren Stroud z USA. V roku 2019 dokončila polmaratón za hodinu, 22 minút a 29 sekúnd a bežala so svojou dcérou Sadie Rose.

Families run to raise awarenessFoto od
U.S. Army Korea (Historical Image Archive) is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

2. Najviac záchodových dosiek rozbitých hlavou za jednu minútu.

Ľudia chcú zvyčajne držať hlavu čo najďalej od záchodovej dosky. Niekto mal však iné predstavy: Rekord pre najviac drevených záchodových dosiek rozbitých hlavou vytvoril v roku 2007 Kevin Shelley z Nemecka. Video z toho si môžete pozrieť tu. (A pre informáciu, rekord je 46.)

zdroj: guinnessworldrecords.com

3. Najviac otáčok visiacich na vŕtačke za jednu minútu.

Tento výkon si vyžaduje veľké množstvo sily hornej časti tela – a je oveľa extrémnejší ako bežné vzpieranie. Napriek tomu by ste to doma určite nemali skúšať. Aktuálny rekord je 148 otáčok za minútu a dosiahol ho v roku 2008 The Huy Giang z Madridu, Španielsko.

zdroj: guinnessworldrecords.com

4. Najťažšie váhy zdvihnuté (neočakávanými) časťami tela.

Zdá sa, že sila hornej časti tela niektorým nestačí. Existuje niekoľko Guinnessových svetových rekordov pre najväčší počet závaží zdvihnutých mnohými rôznymi časťami tela, z ktorých väčšina šialencov pochádza z miest, kde by ste to pravdepodobne nečakali.

Napríklad rekord pre najťažšiu váhu zdvihnutú jazykom je 13 kilogramov a patrí Thomasovi Blackthorneovi, ktorý to dosiahol v roku 2022 na scéne Lo Show Dei Record v Miláne v Taliansku. Alebo ešte neičo extrémnejšie? Manjit Singh zo Spojeného kráľovstva dokázal zdvihnúť 16,2 kg len pomocou jednej očnej jamky. Singh je tiež držiteľom rekordu v najväčšej hmotnosti (24 kg) zdvihnutej pomocou oboch očných jamiek.

zdroj: guinnessworldrecords.com

5. Najdlhší celotelový kontakt s ľadom.

Valerjan Romanovski z Poľska v roku 2022 vytvoril svetový rekord v najdlhšom kontakte celého tela s ľadom. Strávil v ľade celkovo tri hodiny a 28 sekúnd. Na otázku, ako sa pripravil na taký ohromujúci výkon, Romanovski pre Guinnessov svet rekordov povedal: „Trénoval som na ľade, v ľadovej vode a v mrazivom vzduchu. V dome, kde bývam, sa kúpem v studenej vode. Na tréningu som strávil až na 90 minút v ľade. Do tréningového plánu som pridal procedúry v normobarickej komore. Pred rekordom som v tejto komore aj spal.“

zdroj: guinnessworldrecords.com

6. Najviac melónov nasekaných na bruchu za jednu minútu.

Myslíte si, že máte železný žalúdok? Nie je to nič v porovnaní s indickým Sureshom P, ktorý dokázal vydržať, keď mal na bruchu nasekaných 64 melónov za jednu minútu (a prežil to). Prabhakar Reddy P. Suresh, držiteľ čierneho opasku, trénoval takmer rok predtým, ako v roku 2020 použil strednú časť tela Suresha P ako dosku na krájanie.

zdroj: guinnessworldrecords.com

7. Najviac tričiek vyzlečených pri hlavičkovaní futbalovej lopty.

Zdá sa, že práve to môže byť dobrý spôsob, ako niektorí ľudia využívajú svoje futbalové schopnosti, keď im to nejde profesionálne. Rekord je 23 tričiek a drží ho Agim Agushi z Kosova

Ak nemáte futbalové schopnosti na prekonanie tohto rekordu, alebo si tričká radšej obliekate, než vyzliekate, tričká, možno sa môžete sa pokúsiť prekonať rekord tričiek nosených naraz. Súčasný rekord 260 tričiek však môže byť ťažké prekonať.

zdroj: guinnessworldrecords.com

8. Najviac krokov, ktoré prešiel pes balansujúci pohár vody.

Nebojte sa, domáci miláčikovia – aj vaši chlpatí spoločníci môžu dosahovať rekordy. Sweet Pea, austrálsky ovčiak/border kólia, zahanbil iných psíkov, keď sa mu podarilo prejsť rekordných 10 krokov, pričom bol otočený dozadu a vyvážil 150 ml pohár vody. Aby toho nebolo málo, Sweet Pea dokázal tento istý výkon aj krokom vpred.

zdroj: guinnessworldrecords.com

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre