5 zaujímavostí o Bojnickom zámku, kvôli ktorým by ste ho mali navštíviť

7848

z

Bojnický zámok je pokladom na Slovensku, ktorý okúzľuje návštevníkov svojou krásou a bohatou históriou. V tomto článku sa pozrieme na Top 5 zaujímavostí o Bojnickom zámku pre ktoré by ste ho mali navštíviť.

1. Romantická Architektúra

Bojnický zámok je známy svojou rozprávkovou architektúrou. Tento romantický hrad, postavený v 12. storočí, je obklopený zelenými záhradami a leží na kopci s panoramatickým výhľadom na okolitý kraj. Jeho nádherne zdobené veže a múry robia z Bojnického zámku miesto, ktoré je ako vytrhnuté z rozprávky.

white and brown concrete building near river during daytime
Foto od Martin Katler na Unsplash

2. Unikátna Expozícia Múzea

Bojnický zámok nie je len o architektonickej kráse, ale aj o bohatej histórii. Zámok hostí jedinečnú expozíciu Bojnického múzea, kde návštevníci môžu obdivovať vzácne umelecké diela, zbierky zbraní a históriu tohto nádherného miesta.

3. Legendárne jazero

Bojnický zámok je obklopený lesmi a skalami, a jedným z jeho najpôsobivejších prírodných prvkov je jazero. To vytvára scenériu, akoby to bola voda, na ktorej sa odohrávali starodávne legendy.

gray and black castle near body of water under cloudy sky during daytime
Foto od Martin Katler na Unsplash

4. Divadelná Kulisa pre Rozprávkové Filmy

Bojnický zámok bol často využívaný ako miesto pre natáčanie rozprávkových filmov. Jeho majestátna atmosféra a nezameniteľná architektúra urobili z tohto miesta ideálnu divadelnú kulisu. Natáčala sa tu napríklad rozprávka Fantaghiro.

clap board roadside Jakob and Ryan
Foto od Jakob Owens na Unsplash

5. Každoročný Festival

Dlhé roky bol na Bojnickom zámku známy festival duchov a strašidiel. Po novom ich nahradil festival zámockých príbehov. Táto udalosť transformuje zámok do času rytierov a kráľovnej, pričom návštevníci môžu ochutnať stredoveké jedlá a sledovať rekonštrukcie historických bitiek.

Bojnický zámok je pravým skvostom, ktorý očarí každého, kto ho navštívi. Jeho architektúra, história a atmosféra ho robia jedným z najvýnimočnejších miest na Slovensku a v Európe. Ak hľadáte miesto na cestovateľský zoznam, Bojnický zámok by nemal chýbať.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre