Brutálne činy mafiánskych bossov! Naskočia vám zimomriavky.

9445

Máte obľúbené filmy či seriály, kde je zobrazená mafia? Boj gangov a jeho predstaviteľov alebo ich vnútorné fungovanie a hierarchia dokáže zaujať aj náročnejšieho diváka. Ale ako vyzerajú mafiánske praktiky v realite? Po tom, čo vám niekoľko skutočných ľudí z mäsa a kostí, ktorí boli považovaní za mafiánskych bossov predstavíme, verte, že vám po tele prebehne mráz. 

Činy, ktorých boli schopní, títo ľudia zdanlivo bez kúska citu, sa dopustiť, sú nechutné ohavné a hlavne absolútne nezákonné. Tu sú tie najhoršie z nich. 

Carlos Tiberio Ramirez a kyselina

0 PAY Carlos Tiberio Ramirez one of the leaders of the Mara Salvatrucha MS 13 gang attends the Day of t
Zdroj: shutterstock

Carlos bol súčasťou salvádorského pouličného gangu, známeho ako MS-13 (vznikol v Los Angeles po občianskej vojne, ale mnohí členovia boli nakoniec deportovaní späť do Strednej Ameriky). Odhaduje sa, že gang má obrovský počet členov, asi 30 tisíc (po celom svete). Hoci vedenie je autonómne v každej krajine, pôvod celého gangu je v Salvádore.

Detailnejšia hierarchia gangu je prísne tajná, no na základe istých informácií sa preukázalo, že šéfom by mal byť práve obávaný Carlos Tiberio Ramirez. Ľudia s ním zväčša nechcú prísť ani do vzdialeného kontaktu – na základe rečí svedkov mal totiž jednej zo svojich “obetí” vlastnými zubami odhryznúť uši a nakoniec hodil telo do kyseliny, kde nechal človeka zahynúť. 

Miguel Treviño Morales svoje obete polial benzínom a zapálil 

Miguel Angel Trevino Morales
Zdroj: shutterstock

Tentokrát sa presunieme do Mexika, kde gang Los Zetas v kriminálnom podsvetí používa naozaj strašné a násilné taktiky. Je o nich známe, že sú nesmierne výbušní a radi vyvolávajú konflikty, či už medzi ďalšími členmi zločineckých kartelov alebo útočia na civilistov.

Po tom čo v roku 2010 nastúpil na vedúcu funkciu gangu Miguel Treviño Morales zorganizoval priam masový útok, pri ktorom bolo zabitých niekoľko stoviek ľudí (útok zahŕňal aj incident v kasíne). Členovia skupiny Los Zetas tiež verejne odrezávali svojim obetiam hlavy a zvyšok tela vystavovali na verejných miestach. Osobne najobľúbenejší spôsob popravy samotného bossa, ale zahŕňal vtlačenie obetí do “bubna”, poliatie benzínom a zapálenie. 

Treviño Morales bol prenasledovaný mexickom armádou, ktorej sa v roku 2013 podarilo dolapiť ho a uväzniť.

Matteo Messina Denaro je najhľadanejším gangstrom Talianska 

matteo messina denaro
Zdroj: shutterstock

Matteo Messina Denaro je vrah z La Cosa Nostra, ktorý je stále na úteku, a tak je považovaný za najhľadanejšieho talianskeho gangstra. La Cosa Nostra je známy syndikát, ktorý vládne západnej Sicílii. Denaro sa podieľal na plánovaní brutálnej akcie s použitím bômb, pri ktorej boli zabití vládni predstavitelia činní v trestnom konaní. Čo bolo však z jeho strany opovážlivejšie – odpálil bombu aj v blízkosti florentskej galérie Uffizi – čím zničil viaceré obrazy slávnych talianskych maliarov. 

Celkovo bol podozrivý z viac ako 50-tích vrážd a tiež zo spoluúčasti na sprisahaní s cieľom uniesť 11-ročného syna informátora. Dieťa bolo unesené a uškrtené. 

Veľa Denarových komplicov, vrátane jeho sestry, bolo zatknutých. Takisto mu bola skonfiškovaná veľká časť jeho majetku. Miesto, kde sa ukrýval bolo dlho nenáme, ale predpokladom bolo jeho rodné mesto na Sicílii Castelvetrano. Po tridsiatich rokoch bol zatknutý a súdený. 

Javier Calle Serna viedol skupinu nájomných vrahov, z ktorých sa stali obchodníci s drogami

07calleserna 4coles
Zdroj: shutterstock

Po tom čo sa v 90.-tych rokoch rozpadlo viacero kartelov, vznik nového zločineckého gangu, ktorý by sa podujal na obchodovaní s kokaínom sa priam pýtal. A tu sa našli hneď dve skupiny vzbudzujúce strach i rešpekt – Los Rastrojos a Norte del Valle. Obe skupiny úzko spolupracovali, nakoľko boli do istého času vedené bratmi – Javierom a Luisom Calle Serna.

Členovia Los Rastrojos boli nie zriedka polovojenskí nájomní vrahovia, ktorí boli v roku 2008 pod dohľadom Javiera vedení v organizovanom atentáte na Wilbera Varelu, prominentného vodcu kartelu Norte del Valle. To však nevyšlo celkom podľa ich predstáv a vo výsledku skončili za mrežami Javier i jeho brat. 

Semion Mogilevich – skúsený vydierač

mogilevich seated
Zdroj: shutterstock

Semion Mogilevič je na istých miestach považovaný za „šéfa šéfov“ Bratvy alebo Bratstva (čo je v podstate známe jednoducho ako ruská mafia). V súčasnosti je obvinený za podvody, pri ktorých pripravil rôznych investorov o stovky miliónov eur. 

Okrem týchto ešte pomerne “čistých” praktík sa ale podieľal aj na vedení typických mafiánskych činov – ako je vražda na objednávku, prostitúcia, vydieranie, pranie špinavých peňazí a mnohé ďalšie. 

Do roku 2015 bol v top 10 najhľadanejších zločincov FBI, kým sa nezistilo, že sa zdržiava na území Ruska. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.