Čašníčka v anglickej reštaurácii omylom podala zákazníkom víno za 5 000€, no všimli si to už neskoro

12274

Bez fľaši vína si niekto dobrú večeru či obed predstaviť ani nevie. Medzi túto skupinu ľudí patria aj zákazníci z anglického Manchestru, ktorí si v reštaurácii objednali fľašu vína, no vtedy ani len netušili, čo im čašníčka prinesie.

Celá situácia sa stala v steakhouse v Manchestri. Z obrovskej chyby profitovali zákazníci, ktorí obdržali fľašu vína v hodnote 5 000€. Zvláštne na tom je práve to, že si takéto drahé a vzácne víno nevyžiadali. Zákazníci si pôvodne objednali oveľa lacnejšie víno, ktoré bolo však podobný ročník ako spomínané drahé víno. Obe fľaše sú pritom veľmi podobné, majú dokonca podobné názvy a obe boli vyrobené v roku 2011. Aj preto došlo k chybe.

Foto od youtube Ilustračné

Chybu však neurobila čašníčka, ale urobil ju manažér z inej prevádzky, ktorý jej chcel len pomôcť, no splietol si na oko veľmi podobné vína. Chateau Pichon Longueville Contesse de Lalande (ročník 2001) je jedinečné aj tým, že z neho bolo vyrobených len 500 fliaš. Víno, ktoré si zákazník objednal má hodnotu oveľa nižšiu, a to 331 amerických dolárov.

Reštaurácia však zákazníkom odkázala, že dúfajú, že si večer výborne užili. A ak sa obávate, že by kvôli tomuto činu zamestnanca prepustili, tak nie je to vôbec tak. Hoci prišla reštaurácia o niekoľko tisíc, aj napriek tomu sa rozhodli, že žiadne dôsledky nevyvodia. Na twitteri sa vyjadrili, že chyby sú úplne normálne. Podnik neskôr zdieľal podobné vína a napísali odkaz: „No nepomýľ si ich.“ Už každý z vás musí odpovedať na otázku, či sa skutočne tak podobajú, alebo nie.

Šťastie však je, že v pivnici bola iba jedna fľaša extra drahého vína. Pýtate sa prečo? Nuž, zákazníkom víno veľmi zachutilo a pýtali si ďalšiu fľašu vína. Reštaurácia tak mohla veľmi ľahko prísť až o dve tieto vzácne kúsky.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

3 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Janko
19. mája 2019 22:13

To vino je z 2001 (vid etiketa), nie 2011. A nie, nepodobaju sa. :D

Bigmao
22. mája 2019 7:40

Teda fakt sa moc nepodobaju…..

Hhh
26. mája 2019 9:47
Odpovedať  Bigmao

O to ide, to je tá ironia toho