16 chýb v rozprávkach od Disneyho, ktoré mohli uniknúť aj ľuďom zameraným na detail

29493

Spoločnosť Disney a jej rozprávky definovali naše detstvo. Všetci sme strávili rodinné filmové popoludnia a hodiny pred televízorom sledovaním obľúbeného animáku, až kým sme nevedeli scenár naspamäť. Rozprávky ako Malá morská víla, Leví kráľ alebo Aladin sú už klasikou, ktorú s nádychom nostalgie púšťame svojim deťom. A aj keď sú tieto animované filmové diela od Walta Disneyho perfektné – nie sú bezchybné. Preto sme využili naše orlie oko a prinášame vám zoznam detailov, ktoré by mohli naplniť známu frázu: „Uverím, keď to uvidím.“

1. Príšerky a spol. mali premiéru v roku 2001, aby dokázali, že príšerky nie sú vždy strašidelné, a zrejme aby ukázali, že škrabance zázračne miznú.

s1 2
Photo by BrightSide  / Disney

2. Frozen je jednoznačne jedným z najobľúbenejších a najúspešnejších filmov poslednej doby, ale má niekoľko malých chýb. Je tu scéna, v ktorej Anna a Kristoff padajú s lanom uviazaným okolo pása; v ďalšej scéne však už nikde nie je.

s2 2
Photo by BrightSide / Disney

3. Film Up dokázal svojím krásnym príbehom dojať divákov až k slzám. Hlavná dvojica hrdinov si buduje spoločný život a vysnívaný dom, ale schránka akoby sa presúvala z jednej scény do druhej.

s3 2
Photo by BrightSide  / Disney 

4. V Inside Out je scéna, v ktorej sa Riley predstavuje svojim novým spolužiakom. Môžete tam vidieť, ako knihy na jej stole menia farbu. Spočiatku je tá na vrchu modrá a potom sa zmení na bordovú a béžovú.

s4 2
Photo by BrightSide / Disney  

5. Ralph Rozbi-to! opustil svet videohier a presunul sa do kín, ale má to háčik. Keď veľký chlap rozdrví tortu, môžete vidieť Mary s prázdnymi rukami. Krátko nato už drží v rukách bábiky z torty.

s5 2
Photo by BrightSide / Disney  

6. Alicine dobrodružstvá v krajine zázrakov napísal Lewis Carroll. V úvodných titulkoch si môžete všimnúť, že v mene autora chýba písmeno „L“ a že názov filmu sa mierne zmenil.

s6 2
Photo by BrightSide / Disney  

7. Film 101 dalmatíncov bol vydaný v roku 1961. Na začiatku filmu, keď Pongo ide s Rogerom do parku, môžeme vidieť, ako si na lavičke necháva klobúk. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa mu však opäť vráti na hlavu.

s7 2
Photo by BrightSide  / Disney  

8. Vo filme Peter Pan, Michael lieta vďaka čarovnej víle. Nikomu by nenapadlo, že počas letu sa zmení farba Petrových topánok, ale je to tak!

s8 2
Photo by BrightSide

9. Mulan sa spolu so svojimi priateľmi zamaskuje. Môžeme vidieť, ako je jej vejár spočiatku zelený, ale keď čelí šéfovi na streche, stane sa žltým.

s9 2
Photo by BrightSide / Disney  

10. Kráľ Triton je očarujúci, ale prísny otec, ktorý nedovolí Ariel vyplávať na povrch v Malej morskej víle. Vždy nosí trojzubec a päťcípu korunu. Keď mu však koruna spadne, vidíme, že má zrazu 8 cípov.

s10 2
Photo by BrightSide

11. Aladin z času na čas zmení svoj odev, ale zdá sa, že existujú prvky jeho oblečenia, ktoré sa nečakane menia a následne sa rýchlo zmenia späť. Napríklad nášivka na jeho nohaviciach sa objavuje a mizne.

s11 2
Photo by BrightSide / Disney  

12. Gaston, záporák vo filme Kráska a zviera, sa objaví v dome hlavnej hrdinky vo svojich najlepších šatách, ale keď si položí nohy na stôl, zašpiní knihu blatom.

s12 2
Photo by BrightSide / Disney  

13. V Levom kráľovi začne Timon tancovať hula s charakteristickým sebavedomím, ale ak sa pozrieme pozorne, môžeme vidieť, ako sa na jeho prázdnom krku objaví tradičný náhrdelník s kvetmi.

s13 2
Photo by BrightSide / Disney  

14. Film Princezná a žaba bol vydaný v roku 2009. Tianiným snom je vlastniť reštauráciu, ktorá nesie spomienky na jej otca. Obrázok, ktorý jej otec podpísal, sa však mení od jednej scény k druhej.

s14 2
Photo by BrightSide / Disney  

15. Remy si ukradol naše srdcia vďaka svojmu kulinárskemu talentu v Ratatouille a priateľstvu s Linguinim. Ale v scéne, kde sa háda s Colette, ktorá mu vyčíta, že má špinavé rukávy, škvrna zmizne.

s15 2
Photo by BrightSide / Disney  

16. Vo filme Hľadá sa Nemo, keď zubár vyberie hlavného hrdinu z akvária, aby ho dal svojej neteri, môžeme vidieť, ako sa taška mení z tašky na zips na normálnu tašku.

s16 1
Photo by BrightSide / Disney  

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.