Čo je jednou z hlavných príčin pocitov nešťastia a depresie a čo uľahčuje zvládanie emočného stresu #zaujimavosti

2675

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo je jednou z hlavných príčin pocitov nešťastia a tiež aj to, koľko duševných chorôb je spôsobených alebo komplikovaných nadmerným premýšľaním.

 

,,Nadmerné premýšľanie môže tiež ovplyvniť fyzické zdravie, tvrdí psychologička Carroll. Niektorí z jej pacientov, ktorí sa zaoberajú negatívnymi myšlienkami a úzkosťou, tiež prežívali bolesti hlavy, tela a žalúdočné problémy, povedala. Nadmerné myslenie je tiež často spojené s problémami duševného zdravia, ako je depresia, úzkosť, posttraumatický stres a hraničná porucha osobnosti.“

,,Každý jednotlivec má rôzne skúsenosti, ktoré zohrávajú úlohu v tom, ako ho ovplyvňujú rôzne emócie. Tak ako nie všetci ľudia pociťujú radosť rovnakým spôsobom, nie každý cíti bolesť rovnako. Neexistuje žiadna hierarchia emócií, ktorá hovorí, že pocity jedného človeka sú lepšie alebo horšie, silnejšie alebo slabšie ako pocity niekoho iného. Takže s nikým sa netreba nikdy porovnávať.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre