Čo je to smart home a ako si ho vytvoriť?

535

Smart home, inak povedané inteligentná domácnosť, je rastúcim trendom posledných rokov a zrejme tomu inak nebude ani v budúcnosti. Čo to však vlastne je a ako si takúto domácnosť vytvoriť u vás doma?

V dobe informačných technológií sa pokrok očakáva nielen u mobilných zariadení či počítačov, ale napríklad aj v takej bežnej veci, akou je domácnosť. O vytvorení takzvaného smart home usiluje veľké množstvo z nás a dôvod na vytvorenie tejto domácnosti je veľmi jednoduchý. Chceme si totiž ušetriť čas a oprostiť sa od bežných domácich prác, ako napríklad upratovanie.

Čo je to smart home?

Z predchádzajúcich viet ste už zrejme usúdili, že o smart home môžeme hovoriť ako o domácnosti, v ktorej sa nachádzajú inteligentné zariadenia, čo dokážu zjednodušiť váš bežný život. Pod týmito zariadeniami si môžete predstaviť napríklad populárne robotické vysávače, kde množstvo z nich má okrem vysávača v sebe zabudovaný aj mop na čistenie podlahy.

 

Okrem vysávačov sa však môžete stretnúť aj s čističkami vzduchu, zvlhčovačmi, multimediálnymi centrami či smart osvetlením. Výhodou smart home je fakt, že väčšinu z týchto prístrojov je možné dnes ovládať pomocou hlasového asistenta od Google, Apple či iných firiem.

Stále sme len na začiatku

Smart home, ako ho v súčasnosti poznáme, je stále len na začiatku a v budúcnosti sa špekuluje o vytvorení komplexného segmentu vecí, kde by boli všetky zariadenia, ktoré máte doma pripojené na internet a mohli ste ich ovládať odkiaľkoľvek chcete.

Ako si smart domácnosť zaobstarať?

Kúpiť si prvé kúsky do vašej novej smart domácnosti nebolo nikdy jednoduchšie. Tieto zariadenia totiž dnes bežne nájdete v rôznych elektro obchodoch či špecializovaných e-shopoch, ktoré sa zaoberajú predajom smart technológií. Jedným z týchto obchodov je aj stránka Mobilonline.sk, kde okrem smartfónov a príslušenstva dokážete kúpiť aj takéto moderné zariadenia do domácnosti.

 

Zdroj obrázka:

RossHelen / Shutterstock.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre