Čo môže byť podľa novej štúdie rovnako smrteľné ako fajčenie a čo môže znížiť riziko rakoviny kože #zaujimavosti

2973

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže byť podľa novej štúdie rovnako smrteľné ako fajčenie a tiež aj to, v ktorom štáte je šach povinnou súčasťou školských osnov pre každého žiaka staršieho ako šesť rokov.

 

,,Ako mnohé bylinné likéry, aj Jägermeister sa pôvodne používal v medicíne a aj dnes ľudia veria, že má liečivé vlastnosti pri zmiernení príznakov chrípky alebo bolesti hrdla.“

,,Predstavitelia škôl v Arménsku tvrdia, že cieľom tohto kroku je podporiť nezávislé strategické myslenie medzi budúcimi generáciami v škole, v práci a v spoločnosti. Viac ako 40 000 detí v približne 1 500 arménskych školách už dostalo učebnice šachu a šachové figúrky. Teraz dostávajú formálne hodiny dvakrát týždenne od 1 200 špeciálne vyškolených a vybraných učiteľov. Arménsko je už teraz jedným z popredných svetových šachových národov. Krajina sa môže pochváliť viac ako 30 veľmajstrami a víťazmi zlatých medailí na medzinárodných šachových olympiádach.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre