5 vecí, ktoré treba robiť, keď sa vám vzďaľuje

1297

Zamilujete sa. Máte pocit, že ste v siedmom nebi. Už nemyslíte na svoje problémy. Máte nasadené ružové okuliare a jediné, na čo myslíte, je on. Potom mihnutím oka začnete cítiť niečo, čo ste ešte necítili. Máte pocit, že váš muž už nie je taký istý ako predtým a neviete sa zbaviť toho škaredého pocitu. Znie to povedome? Nuž, toto sa deje v mnohých vzťahoch a ženy na celom svete by dali všetko zato, keby im niekto poradil, akovyriešiť tento problém. Takže, ak je váš muž jedným z tých, ktorí vás prestali zasypávať pozornosťou a máte z toho zvláštny pocit ( nie iba paranoidné iskierky), tu je zopár veci, ktoré môžete urobiť:

Nechajte ho chvíľu na pokoji

Zdroj: canva

Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je donútiť ho, aby vám povedal, čo sa s ním deje. Týmto spôsobom veci len zhoršíte. Radšej ho nechajte na pokoji. Áno, čítate správne. Nechajte ho na pokoji, aby mohol premýšľať o svojom živote a veciach, ktoré chce. V žiadnom prípade ho neovplyvňujte. Nevolajte mu, nepíšte mu a čo je najdôležitejšie, nestretávajte sa s ním, ak na to nie je pripravený. Keď strávi nejaký čas osamote, bude si istý, či chce byť s vami alebo chce pokračovať vo svojom živote bez vás. Ide o to, že v skutočnosti nemôžete ovplyvniť jeho rozhodnutie, takže je lepšie, ak ho necháte na pokoji, pretože on sám o sebe vie najlepšie.

Keď sa vráti, správajte sa ako priateľ, nie ako nepriateľ

Zdroj: canva

Je pravda, že nie ste vinná za veci, ktoré sa mu dejú, ale ako jeho spriaznená duša s ním potrebujete byť v dobrých aj v tých zlých chvíľach. Najmä v tých zlých. Takže, ak sa mu niečo také stalo, nerobte unáhlené závery, ale buďte múdrejšia. Nič nezískate, ak s ním budete hovoriť ako s nepriateľom. Namiesto toho sa s ním porozprávajte ako s priateľom a povedzte mu, že chápete, že prechádzal nejakou krízou, ale že ste mu chceli tiež pomôcť. Takto bude vedieť, že sa na vás môže spoľahnúť, keď sa mu nabudúce stane niečo zlé.Chlapi nie sú ako my. Nepotrebujú dlhé hodiny pri káve alebo víne rozoberať celý svoj život. Väčšinou im stačí byť chvíľu osamote a častokrát úplne nevinne vypustiť paru. Vysporiadajú sa s tým, čo potrebujú a vrátia sa.

Keď sa vráti do „normálneho režimu“, opýtajte sa ho, prečo to urobil

Zdroj: canva

Keď sa váš chlap rozhodne, že ste tá, s ktorou chce byť, musíte sa ho opýtať, prečo to urobil. Zaslúžite si poznať odpovede a mali by ste ich dostať. Vy ste ten, čo sa čudoval, prečo to urobil a ako mu môžete pomôcť. Vy ste ten, kto trávil bezsenné noci, hľadel do prázdnej obrazovky a dúfal, že zavolá. Nehovorím, že netrpel, ale trpeli ste aj vy, najmä preto, že ste nevedeli, čo sa stalo. Takže máte plné právo opýtať sa ho, prečo to urobil a prečo vám nedovolil mu pomôcť. Ak vás miluje, bude vo všetkom otvorený a ak vám povie, že o tom nechce hovoriť, mali by ste si dvakrát rozmyslieť, či chcete byť s mužom, ktorý vám nemôže dôverovať.Samozrejme, nechajte ho vydýchnuť. Nerobte krížový výsluch hneď od prahu vchodových dverí. Vieme, že je to ťažké, v hlave sa vám bude hmýriť milión otázok, napriek tomu si skúste zachovať chladnú hlavu a pokojný prístup. Keď z vás vycíti tlak, nikam sa nedostanete.

Pamätajte, že máte život, aj bez neho

Zdroj: canva

Ak sa váš muž rozhodol odísť, neznamená to, že sa musíte sústrediť iba na neho. Sústreďte sa na seba a na svoj život, najmä ak si nie ste istá, či sa ešte niekedy vráti. Nemôžete zastaviť svoj život kvôli mužovi, ktorý nechce, aby ste o ňom niečo vedeli. Nemôžete mu pomôcť, ak vám to nedovolí. Buďte dostatočne trpezlivá a žite svoj život normálne. Ak sa vráti, môžete sa porozprávať o tom, čo sa s ním stalo a rozhodnúť sa, či existuje nejaká spoločná budúcnosť. Každý problém sa dá vyriešiť, ak je na to vôľa. Takže v konečnom dôsledku je na ňom, či sa vráti alebo nie a je len na vás, či budete každú noc plakať, aby ste zaspali, alebo budete žiť život, na ktorý budete hrdá.

Vždy postavte seba na prvé miesto, bez ohľadu na to, ako veľmi ho milujete

Zdroj: canva

Je zlé, keď sa vám váš muž začne vzďaľovať, ale to nie je dôvod, aby ste sa prestali o nič starať. Vždy by ste mali mať na prvom mieste seba, bez ohľadu na to, ako veľmi ho milujete. Je v poriadku pomôcť mu, ak to chce, ale strachovať sa o niekoho, kto si nie je istý vami, nie je dobrý nápad. Skončíte tak, že vás to bude raniť a verte mi, nechcete, aby sa to stalo. Ak má problémy, skúste byť s ním, ak vám to dovolí. Dáte mu tým najavo, že ho máte rada a že sa na vás môže vždy spoľahnúť. Ale ak to bude robiť často, nemali by ste sa s tým zmieriť. Mali by ste sa postarať o seba, keď to nerobí on. Vy by ste mali byť dôvodom svojho šťastia a nie on. Až keď si to uvedomíte, budete skutočne šťastná. Nikdy nenechávajte vaše šťastie a vnútornú pohodu v rukách niekoho iného.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre