Čo sa stane s vaším telom, ak budete konzumovať aspoň 4 kešu orechy denne? Toto

1495

Kešu orechy sú všeobecne známe svojou maslovou chuťou a nezameniteľným tvarom. A hoci väčšina ich konzumuje skôr sporadicky, tak pravdepodobne veľa z vás nemá ani len potuchy, že tieto orechy dokážu urobiť s telom hotové zázraky. Kešu orechy totiž obsahujú celý rad rôznych potrebných a dôležitých živín. Stačí, že zjete čo i len 4 kešu denne a výsledky sa dostavia.

Foto od wikimedia

9. Pokožka začne žiariť

Kešu orechy sú vynikajúcim zdrojom medi a antioxidantov, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku. Antioxidanty sú známe tým, že znižujú príznaky starnutia a meď spolu s ďalšími enzýmami produkuje kolagén, ktorý je zodpovedný za zvýšenie elasticity pokožky.

8. Chorí budete oveľa menej často

Tieto malé orechy sú tiež skvelým zdrojom zinku. Daný chemický prvok je dôležitý pre vývoj buniek imunitného systému, produkuje antioxidačné enzýmy a podporuje celkovú aktivitu imunitného systému.

7. Silnejšie kosti

Chcete získať až 30% dennej hodnoty medi a 20% horčíka? Kešu orechy sú cesta. Meď podporuje rozvoj kostí a spojivového tkaniva, zatiaľ čo horčík pomáha telu vstrebávať vápnik a znižuje riziko vzniku osteoporózy.

6. Chránené oči

Kešu orechy sú bohaté na luteín a zeaxantín, ktorými sú antioxidanty, ktoré sú dôležité pre udržanie zdravých očí. Ak sa tieto antioxidanty konzumujú denne, dokážu udržať zrak v dobrom stave a chránia pred infekciami. Zeaxantín tiež chráni vašu sietnicu pred škodlivým UV žiarením.

5. Migréna zmizne

Nedostatok horčíka môže viesť k mnohým zdravotným problémom, a to vrátane zvýšeného krvného tlaku, častých bolestí hlavy a bolesti rôznych častí tela. Pravidelná konzumácia kešu vám zabezpečí rovnováhu prijatého horčíka a dokáže vás zbaviť migrény.

4. Zdravšie zuby

Jednou z najneuveriteľnejších zložiek v kešu orieškoch sú kyseliny anakardové. Tieto kyseliny dokážu usmrtiť baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz a akné.

3. Budete sa cítiť energickejší

Kešu orechy obsahujú celý rad minerálov a vitamínov, vrátane vitamínov E, K, B6, medi, fosforu, zinku, horčíka či železa. Všetky z nich zohrávajú dôležitú úlohu pri správnom fungovaní vášho tela. A čím zdravší je váš metabolizmus, tým viac fit budete.

2. Ľahšie si udržíte váhu

Väčšina ľudí si myslí, že ak budete konzumovať orechy každý deň, tak to môže viesť k nárastu hmotnosti. V skutočnosti to nie je pravda. Kešu orechy síce obsahujú tuky, ale tieto tuky sú zdravé a horčík, ktorý sa nachádza v kešu je nevyhnutný na reguláciu metabolizmu tukov a uhľohydrátov v tele. V konečnom dôsledku ľudia, ktorí konzumujú kešu oriešky pravidelne, schudnú rýchlejšie a vykazujú oveľa nižšie riziko vzniku obezity.

1. Lesklé vlasy

Opäť hrá v tomto bode hlavnú úlohu meď. Tá totiž udrží vaše vlasy svetlé, silné a poskytne im hodvábne hladkú textúru. Ak máte napríklad problém s farbou, tak aj tú vám dokáže konzumácia kešu vylepšiť. Tieto orechy stimulujú tvorbu pigmentu, ktorý sa nazýva melanín.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre