Čo vám môže pomôcť dodať energiu a kto založil spoločnosť UPS #zaujimavosti

2380

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo vám môže pomôcť dodať energiu a tiež aj to, čo výnimočné majú ľudia, ktorí majú z hudby husiu kožu.

 

,,UPS založili dvaja tínedžeri s jedným bicyklom a 100 dolármi, ktoré si požičali od kamaráta. Bolo to 28. augusta 1907 a tí dvaja tínedžeri  boli 18-ročný Claude Ryan a 19-ročný Jim Casey. Spoločnosť bola pôvodne prevádzkovaná v suteréne hotela na Second Avenue a Main Street v Seattli. V tom čase väčšina ľudí nevlastnila telefóny, takže posielanie telegramov bolo častou záležitosťou. Na začiatku spoločnosť primárne doručovala telegramy, ale nakoniec sa rozšírila na prepravu takmer všetkého, čo sa dalo prepravovať na bicykli alebo pešo. Casey a Ryan obsluhovali telefón, zatiaľ čo Caseyin brat George a hŕstka ďalších tínedžerov doručovali zásielky.“

,,Výskumný tím, vedený Sarah Stantonovou z Western’s Department of Psychology, sledoval hladiny glukózy v krvi (alebo koncentrácie cukru v krvi) u 183 účastníkov predtým, a potom, čo premýšľali o svojom súčasnom romantickom partnerovi, a na krátky čas objavili zvýšenie glukózy a pozitívnu náladu.“ 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre