Čo zvyšuje riziko úmrtnosti človeka až o 26 percent a ktoré páry sú podľa jednej štúdie najšťastnejšie #zaujimavosti

2809

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo zvyšuje riziko úmrtnosti človeka až o 26 percent a tiež aj to, ktoré pohlavie má tendenciu sa zamilovať rýchlejšie.

 

,,Nová štúdia zistila, že muži sa skutočne zamilujú rýchlejšie ako ženy a dôvod môže byť biologický. Štúdia so 172 vysokoškolákmi zistila, že muži hlásili, že sa zamilovali skôr ako ženy, a tento pocit vyjadrili ako prví. Podľa vedca Broadlyho môže byť dôvod, prečo muži rýchlejšie hovoria „Milujem ťa“, ten, že ženy sú biologicky predisponované k tomu, aby boli vyberavejšie pri výbere partnera. Psychologička Marissa Harrison, spoluautorka štúdie, povedala, že si myslí, že ženy podvedome odkladajú lásku, aby sa uistili, že ich partner je vhodný na to, aby s nim mali deti.“

,,Alkohol primárne narúša schopnosť vytvárať si nové dlhodobé spomienky, pričom zanecháva nedotknuté predtým vytvorené dlhodobé spomienky. So zvyšujúcim sa množstvom vypitého alkoholu sa však zvyšuje aj rozsah porúch pamäti.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre