5 tradícií a zvykov v iných krajinách, ktoré u nás považujeme za čudné

5520

Zvyky a tradície z rôznych kútov sveta sú fascinujúce a dokážu nás prekvapiť. V tomto článku sa pozrieme na 5 zaujímavých a čudných zvykov z Malajzie, Grécka, Nigérie, Japonska a Dánska, ktoré vás určite prekvapia.

Malajzia: Používanie palca ako ukazovacieho prsta

V Malajzii sa tradične používa palec namiesto ukazováka pri ukazovaní na niekoho. Aj keď u nás sa to tiež považuje za neslušné, tu to považujú za veľmi hrubé správanie. Preto si dávajte pozor ak sa tu niekedy ocitnete, pretože pre ľudí v Malajzii je to neuveriteľne urážlivé gesto. Ak chcete byť zdvorilý, použite palec ak na niekoho chcete ukázať.

pexels photo 7640490
Zdroj: Pexels

Grécko: Pľuvanie na nevestu

V Grécku sa po svadbe koná zaujímavý zvyk, pri ktorom sa nevesta pokropí vodou, aby sa jej uľahčil pôrod detí. Ďalším zvykom je pľutie na nevestu, ktoré sa považuje za symbol ochrany pred zlými duchmi. Ak ste videli film Moja tučná grécka svadba určite tušíte o čom je reč. Okrem svadieb tento zvyk taktiež praktizujú napríklad aj pri krste bábätka. Prajú im tak do života ktorý ich čaká zdravie a krásu.

pexels photo 8564785
Zdroj: Pexels

Nigéria: Pokľaknutie pri pozdrave

V Nigérii sa pri pozdrave používa pokľaknutie a pritom sa dotýkajú zeme. Tento zvyk sa považuje za prejav úcty a uznania voči starším a autoritám. Mladší sa klaňajú starším a tak preukazujú že si ich veľmi vážia. 

pexels photo 6315254
Zdroj: Pexels

Japonsko: Srkanie počas jedenia

V Japonsku je zvykom hlasne sa snažiť srkať špagety alebo rezance z misy, čo sa považuje za znak toho, že jedlo je výborne pripravené. Tento zvyk je tak rozšírený, že v niektorých reštauráciách je dokonca srkanie jedla počas konzumácie podporovaný. U nás na Slovensku sa to považuje za nechutné a nespôsobilé. Napriek tomu sú krajiny kde to znamená presný opak.

pexels photo 3811663
Zdroj: Pexels

Dánsko: Stretnutie na cintorínoch

V Dánsku je zvykom stretnúť sa s priateľmi a rodinou na cintoríne. Tento zvyk sa nazýva „døgnåbne“ a je veľmi bežný. Cintoríny sú v Dánsku viac než len miesta na pohreb, sú to miesta na reflexiu, oddych a stretávanie sa s blízkymi. Sú pekne upravené a udržiavané ako napríklad u nás mestské parky.

pexels photo 674732
Zdroj: Pexels

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.