Ďalšia nehoráznosť pytliakov – zavraždili dve z posledných 3 žijúcich bielych žiráf!

1474

Toto snáď nie je možné. Pytliaci opäť úradovali a nenašiel sa nik, kto by ich dokázal zastaviť. Pytliaci totiž zabili v Keni mimoriadne vzácnu bielu žirafu spolu s jej mláďatkom. Ich mŕtve telá našli odborníci v okrese Garissa na severovýchode tejto africkej krajiny.

Táto správa je o to smutnejšia, že na tomto svete ostal už iba samec bielej žirafy, čo znamená aj to, že takéto vzácne zvieratko sa už s najvyššou pravdepodobnosťou viac nemusí nenarodiť. Telá našli už len v kostrovom stave a bolo potvrdené, že išlo o prácu pytliakov. Mohammed Ahmednoor, manažér organizácie Ishaqbini Hirola Conservancy, povedal:

Je to veľmi smutný deň pre spoločenstvo Ijara a taktiež Keňu ako krajinu. Sme jediná komunita na svete, ktorá má možnosť starať sa o biele žirafy. Výsledkom tohto usmrtenia je, že podnikneme rázne kroky na ochranu vzácnych a jedinečných druhov. Toto je dlhodobá a obrovská strata aj z hľadiska genetických štúdii a výskumov.“

Mohammed ďalej povedal, že strata bude mať výrazný vplyv aj na cestovný ruch, pretože biele žirafy boli veľkým magnetom a zabezpečovali prílev turistov do danej oblasti. Zaujímavé je, že biela žirafa bola objavená len v roku 2017 a jej jedinečný biely vzhľad je výsledkom stavu známeho ako leucizmus, ktorý spôsobuje čiastočnú stratu pigmentácie u zvieraťa. Na rozdiel od albinizmu, zvieratá s leucizmom naďalej produkujú vo svojom mäkkom tkanive isté množstvo tmavého pigmentu, a preto oči žirafy mali tmavšiu farbu ako je zvyčajne vidieť u zvierať s albinizmom. Žirafa mala následne dve mláďatká a celá rodinka bola chránená spomínanou organizáciou. Žili si tam spokojne až do smutnej udalosti.

Telo matky bolo nájdené spolu s jej najmladším mláďatkom a predpokladá sa, že mláďa zomrelo kvôli nedostatku potravy, keďže jeho matka zomrela. Nám zostáva len dúfať, že tí, ktorí sú za toto zodpovední budú aj spravodlivo za svoj čin odsúdení.

 

 

Zdroj: unilad.com

Foto: Facebook

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre