6 vecí, ktoré vám spríjemnia vaše bývanie

934

Každý z nás sa chce vo svojom príbytku cítiť príjemne. Či už si niekto spríjemní bývanie kvetmi alebo obrazmi, ide o to aby sme sa tam cítili ako doma. Každý uprednostňuje niečo iné a preto je tu dnes na výber 10 vecí, ktoré ti môžu spríjemniť tvoj domov. Stačí si vybrať.

1. Obrazy a fotografie

Pri zdobení sa tak často zameriavame na to, čo je na podlahe, a zanedbávame naše steny. Teraz je na trhu obrovský sortiment cenovo dostupných nástenných diel. Môžete nájsť naozaj pekné kúsky, ktoré vyzerajú báječne bez toho, aby ste museli minút veľa peňazí. Niekedy sa stačí poobzerať po rôznych výpredajoch alebo miestnych trhoch. 

Ďalšou variantov je, zarámovať si svoje najlepšie a najkrajšie momenty so svojimi blízkymi a zavesiť si ich v obývačke alebo v izbe. Pekné spomienky budeš mať vždy na očiach, a vďaka nim sa budeš naozaj cítiť doma.

pexels photo 3585031
Zdroj: Pexels

2. Hodiny 

Nástenné hodiny môžu byť krásnym dekoratívnym kúskom – aj keď máme v súčasnosti čas zobrazený takmer na každom zariadení! Hľadaj také, ktoré sa hodia k tvojmu štýlu interiéru, či už je to prímorský, priemyselný, moderný alebo iný. Na druhú stranu je to praktické. Nemusíš zakaždým hľadať svoj telefón, keď chceš zistiť, aký je čas. Stačí sa pozrieť na hodiny, ktoré máš na stene.

pexels photo 1174776
Zdroj: Pexels

3. Lampy 

Často hovoríme o dôležitosti osvetlenia a nespoliehame sa len na stropné svietidlá na osvetlenie našich domovov. Stolné a stojace lampy vyžarujú jemnejšie svetlo a redukujú drsné tiene v našom dome – a môžu byť samy osebe ozdobným kúskom! Na trhu je naozaj z čoho vyberať!

pexels photo 189333
Zdroj: Pexels

4. Vázy 

Sklo alebo keramika, dnes na trhu nie je núdza o výber váz! V závislosti od veľkosti a štýlu vašej vázy môžu vyzerať pekne ako samostatný predmet (napríklad nadrozmerná váza naplnená sušenými konármi) alebo môžu krásne zapadnúť do štýlového aranžmánu.

pexels photo 2086676
Zdroj: Pexels

5. Umenie 

Aj keď sa tu už spomínali obrazy, na tom, že máme doma jednorazovú alebo limitovanú edíciu originálneho umenia, je niečo také zvláštne. Poznanie významu diela alebo o umelcovi prispieva k jedinečnému príbehu našich domovov. Či už ide o maľbu, sochu, sklársku výrobu alebo niečo iné, vždy sa odporúča investovať do umenia. 

pexels photo 14598908
Zdroj: Pexels

6. Knihy

Pridajte tú domácu atmosféru a ukážte svoje osobné záujmy pomocou kníh. Vyzerajú skvele v poličke na knihy (samozrejme!), na konferenčnom stolíku, nočnom stolíku a takmer na akomkoľvek inom povrchu, na ktorý si spomenieš. Ale ak si v obývačke zariadiš poličku s knihami, oživí ju to a vyzerá to naozaj pekne!

pexels photo 2038617 1
Zdroj: Pexels

Zdroj

 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.